Personalisté potvrzují: trendem je více dovolené a větší volnost

Zadavatel: e.vox, spol. s r. o. | 16.6.2017 | Kariéra, vzdělávání

Praha (Pressweb) - 15. 6. 2017: Každá druhá firma poskytuje zaměstnancům dny dovolené navíc. Stejně tak v polovině firem může nemocný zaměstnanec zůstat doma, aniž by musel k lékaři. Vyplývá to z hloubkových rozhovorů, které personální společnost Předvýběr.CZ počátkem června uskutečnila se vzorkem 52 personalistů.

„Stručně se dá říct, že jako standard firmy nabízejí zaměstnancům více volna a svobodnější přístup k pracovní době - ovšem za vlastní peníze,“ shrnuje František Boudný, obchodní ředitel Předvýběru.CZ.

Delší dovolenou podle průzkumu nabízí 56 % firem. „Nejčastěji je to týden, tedy pět pracovních dní dovolené navíc,“ upřesňuje František Boudný.

Příspěvek na dovolenou jako další benefit pro všechny zaměstnance nabízí jenom dvanáct procent podniků. V dalších pěti procentech firem slouží příspěvek na dovolenou jako odměna mimořádného výkonu, například pro nejlepší obchodníky. „Plat na dovolenou“ se pohybuje od symbolických 1500 korun až po dvacet tisíc korun. „Často se určuje jako podíl ze mzdy, velmi často se nárok na příspěvek odvozuje od počtu let odpracovaných ve firmě,“ říká František Boudný.

Jednoznačným trendem je podle většiny personalistů více volna, práce na home office a pružná pracovní doba, znějí závěry z průzkumu.

I když podle zákona termín čerpání dovolené určuje zaměstnavatel, firmy výběr dovolené nechávají většinou na zaměstnancích: celofiremní dovolenou má 29 % podniků, termín dovolené lidem určuje jen sedmnáct procent firem a to nejčastěji přes Vánoce.

V každé druhé firmě je dneska běžné využívání „sick days“, nejčastěji od tří do pěti dnů v roce.

Studenti a juniorní zaměstnanci často už při pohovoru vyžadují možnost získání delšího neplaceného volna pro odjezd do zahraničí.

::

Předvýběr.CZ je česká personální společnost, která působí na trhu od roku 2008. Soustředí se na předvýběr vhodných kandidátů, kdy oslovuje uchazeče přes online pracovní portály, online databáze a rozsáhlou interní databázi kontaktů. Výsledkem úsilí společnosti je více než 100 zpracovaných pracovních pozic měsíčně, nejenom v České republice, ale i na Slovensku, v Polsku, Maďarsku, Chorvatsku a Slovinsku. O kvalitní vyhledávání a relevantnost kandidátů se stará 35 zaměstnanců.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

e.vox, spol. s r. o.

Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Kontaktní osoba: Zdeněk Fekar
mediální poradce
zdenek@evox.space
+420 775 599 024
Obrázek uživatele e.vox
Poskytujeme služby v oboru marketingových komunikací, zejména poradenství v oblasti public relations. Tiskové zprávy, letáky, inzeráty, komunikace se zákazníky, video nebo prezentace na facebooku a jiných sociálních médiích? Cokoli potřebujete, neváhejte a ozvěte se.
e.vox, spol. s r. o.
Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Česká republika
flotila@evox.space
Tel: +420 775 599 024