Čištění a repase dílů plynového kotle je základ pravidelné kontroly

Čištění a repase dílů plynového kotle
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 16.5.2023 | Služby

Praha (Pressweb) - Technici to lidem říkají stále, ale jen málokdo na to dá - každoroční kontrola plynového spotřebiče je důležitá. Je to proto, že při kontrole se snadněji odhalí drobná závada, která, když se neřeší, může znamenat vážnou a tím i dražší komplikaci. Technici také při kontrole zjišťují, zda někde ve spoji nebo na potrubí neuniká plyn. Je to důležité zejména u starších uživatelů, kteří mají zhoršené čichové vlastnosti a nedokáží odhalit pach odorantů, jež se do plynu přidávají pro snadnější detekci úniků. Kontrola také znamená čištění a repase dílů plynového kotle.   

Čištění a repase dílů plynového kotle zjistí další roky bezchybného fungování

Celkové čištění a repase dílů plynového kotle zajistí, že plynový spotřebič bude zase fungovat tak, jak má. Pravidelné kontroly vám usnadní život. Dokážete si představit, že kotel přestane topit zrovna v zimě, kdy jsou teploty pod nulou? Je opravdu nepříjemné zůstávat v prochladlém bytě a čekat na opraváře. Je zákon schválnosti, že technici mají zrovna moc práce ve chvíli, kdy je nejvíce potřebujete. S tím se nedá moc dělat. Někdo si myslí, že se mu kotel neporouchá, vždyť už funguje tolik roků. Ale to je chyba. Nezapomínejte proto na každoroční kontrolu, tedy čištění a repase dílů plynového kotle.

Je lepší vadný díl vyměnit, než čekat na selhání kotle

Co vůbec znamená čištění a repase dílů plynového kotle? Technik totiž vždy čistí spalinovou komoru případně hořáky a odtah spalin. Během kontroly může zjistit, že některé díly už dosloužily a je lepší je vyměnit, než způsobí větší závadu. Provádí takzvanou repasi, neboli rozebrání některých dílů, jejich kontrolu a opětovné sestavení součástek. Dnes kotel a spalování plynu řídí elektronická jednotka, která pracuje bezchybně a úsporně. Pokud se však kotel zanese spalinami, elektronická jednotka už nemusí pracovat tak spolehlivě, protože některá čidla nedávají do centra správné signály.

 

Témata: čištění a repase plynový kotel, karma, mechanické čištění karmy, oprava a servis karma | Region: Praha

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300