Krbová kamna spojují kvalitu topení i estetický zážitek

Krbová kamna pro topení i estetický zážitek
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 16.5.2023 | Služby

Praha (Pressweb) - Každý určitě potvrdí, že pohled na hořící polena v nás vyvolává příjemnou atmosféru pohody a klidu. K ohni máme zvláštní vztah a možná je to v našich genech. Provází nás tisíce let, ještě od doby, než vznikla lidská civilizace. Ale je možné spojit dohromady estetický zážitek i kvalitu vytápění? Krbová kamna, to je odpověď. Jsou bytelná, akumulují teplo do svého pláště a díky dvířkám z ohnivzdorného skla vidíme topeniště a plápolající oheň. Pořizují se většinou tam, kde není možné umístit krbovou vložku a obezdít ji. Vybírat můžete z mnoha tvarů – od klasických kamen až po moderní topidla, která se hodí do moderního interiéru.

Krbová kamna dosahují vysoké účinnosti splování

Krbová kamna mohou vytápět i více místností, pokud si je pořídíte s výměníkem. Přímo v kamnech je zabudována nádrž s vodou, která se ohřívá a teplá voda se poté rozvádí systémem trubek k jednotlivým radiátorům. Jediný zdroj tepla a vytápí celý dům. Krbová kamna mají více výhod oproti klasickým krbům, ale i oproti plynovým či elektrickým topidlům. Dřevo jako palivo je i při zvýšených cenách stále levnější než plyn a elektřina. Moderní technologie spalování umožňuje zvýšit jeho efektivnost u krbových kamen až na 70 až 87 procent. Otevřené krby byly skutečně málo efektivní – účinnost kolem 10 až 20 procent, většina tepla unikla komínem ven.

Výpadky plynu či elektřiny vás v zimě neohrozí

Krbová kamna v moderním provedení jsou ekologická. Velmi účinně spalují uhlík pomocí dvojího hoření. V první fázi se spaluje uhlík, ve druhé fázi hořlavé plyny, které vznikají při primárním hoření. Produkují proto velmi málo znečišťujících emisí. Další výhodou je nezávislost na centrálním dodavateli energie.  Nevadí vám, když budou výpadky v dodávkách plynu či energie. Dřevo máte k dispozici a zatopit si můžete kdykoli. To oceníte, když máte takové topidlo na chalupě či chatě. I v létě je nutné si přitopit a hned si můžete vychutnávat pohodu u plápolajícího ohně.

 

Témata: krby, kamna, krbová kamna, sporáky na dřevo, peletová kamna | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300