Hutní materiál pro každý průmysl

Hutní materiál je také ocel do betonu
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 16.5.2019 | Průmysl, energetika

Praha (Pressweb) - Ať už je to stavebnictví, strojírenství, automobilový či chemický průmysl, všude tam se uplatní hutní materiál. Neexistuje průmyslový obor, kde by nebyly zapotřebí výrobky z ocele. Například ocelové trubky vedou vzduch, vodu, páru, benzin a další chemické tekutiny. Jejich výhodou je, že látky, které jimi procházejí, s ocelí nijak nereagují, nebo jen minimálně. Trubky jsou odolné proti otřesům, vydrží značné nárazy. Dobře se s nimi pracuje, dají se ohýbat, svařovat. Vyrábějí se mj. válcováním za tepla i za studena, tažením či děrováním. Dělí se na trubky svařované a bezešvé – ty jsou určeny pro vedení různých látek pod velkým tlakem.

Hutní materiál je také ocel do betonu

Hutní materiál jsou také různé ocelové tyče a dráty určené pro zpevnění betonu a výrobu železobetonu. Souhrnně se tyto výrobky nazývají betonářská ocel. Tyče o různém průměru mají na svém povrchu rýhy, tzv. žebírkování, aby se ocel pevně spojila s betonem. Ocelovým tyčím do betonu se lidově říká roxory. Pro výstavbu různých betonových bloků se tento hutní materiál svařuje do různých tvarů, armuje se, poté se do nich leje beton. Spojením betonu a ocele vzniká železobeton. Bez něho si nelze přestavit stavby mrakodrapů, vodních děl a mostů. 

Z profilové oceli se vyrábějí nejrůznější konstrukce

Hutní materiál jsou také plechy, které se využívají v automobilovém průmyslu a pro opláštění zařízení, strojů a budov. Dalším druhem hutních výrobků je profilová ocel a jekly. Profilová ocel se rozlišuje podle kolmého průřezu výrobku, který má nejčastěji tvar velkých písmen I, U, T, L a různých odvozenin s různou délkou ramen. Používá se na zhotovení nejrůznějších konstrukcí a nosníků. Dalším typem jsou jekly, což jsou uzavřené ocelové profily většinou čtvercového nebo obdélníkového průřezu. Jsou tenkostěnné a silnostěnné.

 

Témata: betonářská ocel, hutní materiál, kari sítě, profilová ocel, jakly | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300