Lékařské váhy měří hmotnost i výšku

Lékařské váhy
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 16.5.2018 | Zdraví

Praha (Pressweb) - Zjišťování hmotnosti je jedním ze základních úkonů při preventivním vyšetření člověka. Slouží k tomu lékařské váhy s deklarovanou přesností. Například děti po narození se váží v pravidelných intervalech, aby se zjistilo, zda přibývají normálně nebo zda nemají nějakou poruchu. Změna hmotnosti je důležitým faktorem při zjišťování správného vývoje u starších dětí, sportovců, ale také u seniorů. Výrazně změny mohou signalizovat závažné onemocnění těla i duše. Podstatou je pravidelné vážení ve stejnou hodinu dne, aby se předešlo rušivým vlivům.

Lékařské váhy disponují více funkcemi

Lékařské váhy jsou digitální. Elektronika zajišťuje velkou přesnost při vážení a dovoluje vybavit váhy dalšími funkcemi. Například funkce TARE umožňuje odečíst dodatečnou hmotnost – oblečení, plíny nebo pojízdné křeslo z konečné hmotnosti váženého člověka. Při zapnutí funkce HOLD se ukládá naměřená hmotnost do paměti lékařské váhy. Většina lékařských vah disponuje také ukazatelem BMI, což je index tělesné hmotnosti. Jde o poměr mezi tělesnou hmotností a výškou. Slouží jako jednoduchý indikátor podváhy i obezity. Při přesnější diagnóze obezity se však dále zjišťuje například tloušťka podkožního tuku.

U sloupcových vah se displej dobře čte

Lékařské váhy je nutné umístit na stejném místě, aby se předešlo vlivům vnějšího prostředí. Některé lékařské váhy jsou současně vybaveny měřením výšky. Další součástí je přehledný displej, který ukazuje měřené údaje a různé funkce. Ovládání musí být jednoduché. Významnou funkcí je přenos dat do počítače nebo do tiskárny. Podle druhu je dělíme na nášlapné váhy, sloupcové a kojenecké. Sloupcové váhy mají displej umístěný na sloupku, který je blíže očím, a údaje se tak dobře čtou. Kojenecké váhy jsou přenosné a disponují i měřidlem výšky.

 

Témata: lékařské váhy, váhy, měření hmotnosti, lékařské váhy přesné | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300