Naučte svůj domov dýchat

Zadavatel: Wobsah s.r.o. | 16.4.2014

Praha (Pressweb) - Domov je místo pro celý život. Při jeho výběru bychom proto měli dbát nejen na estetické parametry, nýbrž i na to, zda se nám v něm volně dýchá. A to nikoli pouze obrazně. Dům není sauna, i když se k ní řada interiérů v horkých letních dnech přibližuje. Velké procento z nás tuto situaci řeší marnou snahou po vyvětrání stojatého vzduchu. Efekt nejenže je nulový, nadto se teplota v prostoru často o stupeň či dva zvýší. Jak ale zabránit stoupání teploměrové křivky a následnému přehřátí organismu? Odpověď je prostá. Vybavte svůj domov kvalitní ventilací.

Možná si říkáte, že jsme v tomto okamžiku takzvaně objevili Ameriku, věřte ale, že není ventilace jako ventilace. Existuje nepřeberná škála možností, jaký princip odvětrání zvolit. Vedle klasických ventilátorů určených pro občasné použití, můžete svůj domov opatřit i multifunkční vzduchotechnikou, kterou vám budou závidět sousedé z blízkého a dalekého okolí. Záleží jenom na vás, jakou variantu zvolíte. Pro domácí interiéry je vhodné použít zejména přívodní větrací jednotky, které ochladí i zahřejí, to v případě, že dáváte přednost teplejšímu rodinnému klimatu.

Vzdušně doma i v zaměstnání

Vhodné odvětrání ocení jistě i ti z vás, kteří s oblibou navštěvují restaurační zařízení. Není podmínkou, i když pravda často pravidlem, odnášet si zápach z kuchyně na oblečení, či se nechat obtěžovat netaktním chováním kuřáků od vedlejšího stolu. Chytrý restauratér ví, že ke spokojenosti jeho zákazníků stačí, vedle dobrého jídla a pití, nepatrná drobnost, kterou je čerstvý vzduch. Jak ji ale docílit, když je venku pod nulou, nebo se podnik nachází v podzemních prostorách?

Překvapivě snadno. I zde vám pomůže ventilace, která funguje na principu rekuperace. Ta z prostoru odčerpává znehodnocený vzduch a následně jej nahrazuje vzduchem čerstvým. Rekuperační jednotka tak zmůže zázraky i v místech, kde je větrání znemožněno. Pokud pracujete v uzavřeném prostředí nebo velké přehřívající se hale, vytvoří pro vás příjemné klima. A protože je obecně známo, že spokojení zaměstnanci podávají kvalitní výkony, zkuste přesvědči svého nadřízeného, že to jde lépe s chladnou hlavou.

Více informací o ventilační technice se dozvíte na stránkách sorke.cz

Témata: vzduchotechnika, rekuperace, rekuperační jednotky, ventilátory

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.