Staň se hvězdou dirt jumpu díky Dirt kolu značky CTM

Zadavatel: Wobsah s.r.o. | 16.4.2014 | Sport, volný čas, zábava

Praha (Pressweb) - Jakmile venku panuje slunečné a příjemné počasí, můžeme téměř všude na silnicích nebo v přírodě vídat cyklisty, ať už ty profesionální, poloprofesionální, tak naprosté amatéry. Nastávající cyklistická sezóna toho však nabízí mnohem více než pouhou jízdu po krajině, či na horách, neboť na kolech lze provádět i něco zcela jiného. Ten, kdo miluje kola a adrenalin, jistě někdy musel buď na vlastní kůži, či zprostředkovaně okusit freestyle BMW či dirt jump. Jedná se o cool záležitost, která rozhodně není pro žádné slečinky. Je to drsná a tvrdá disciplína, na kterou je potřeba správný bike, díky kterému je možné provádět nejrůznější parádičky, triky a skoky.

Na první pohled je jasné, že není snadné naučit se akrobatické triky a prvky a že za úspěšným provedením stojí dřina a náročné trénování. Ten, kdo ovládá, je ale pořádný frajer. Způsobů provádění triků je několik, od street, dirt jump, freestyle, flatland po vert, obvykle však jezdec kombinuje různé styly, často dirt a street, neboť tyto mají nejvíce společných prvků.

Očaroval vás tento adrenalinový sport a láká vás představa stát se dirt či freestyle BMX jezdcem? Začít můžete kdykoli, stačí mít odvahu, chuť, správně kolo a mít kde jezdit. Skoky, triky a další akce se nejlépe provádějí na určených místech, kterými jsou skate parky. Kdo chce dnes a denně zažívat vzrušení z jízdy, má kde jezdit a hlavně se nebojí, potřebuje vhodné dirtové kolo, které bez větší údržby a starostí tuto aktivitu vydrží.

Na skokanské disciplíny, u kterých se budete pohybovat ve vzduchu, musí být kolo maximálně obratné a musí vydržet tvrdé dopady. Takovým jsou kupříkladu dirt kola CTM, jež má nově v nabídce eshop bikeparkmost.cz. Z několika modelů výrobce CTM, určených pro mladé vyznavače skoků a technických parádiček, jsme vybrali jeden, který vám více přiblížíme, konkrétně CTM DIRT king xpert 2014.

CTM DIRT king xpert je zcela novým modelem pro sezónu 2014. Kolo je vybaveno hliníkovým, pevným a odlehčeným rámem (ALU 6061), OS a vidlicí Manitou Circus Expert 100mm. Tento dirt bike vznikal za pomoci slovenského jezdce Vila Križana. Na jeho vývoji se pracovalo rok a navrhování, práce i testování dotáhlo kolo do maxima. CTM Dirt King xpert disponuje potřebnou tuhostí a hravostí, kterou při skákání ihned pocítíte. Již jsme zmínili vidlici Manitou Circus Expert, která je odpružená a v současné době se jedná o jednou z nejlepších dirtových vidlic. CTM Dirt King expert dále disponuje zadní brzdou Avid Elixir 3, R 160, Dirt náboji Novatec AH41SB-20 a D252SB-BO 16T, řetězem KMC K710 a převodníkem DIRT AL 32. Pláště jsou odolné od MAXXIS DTH 26x2,3, jež vám zaručí potřebnou přilnavost. Hmotnost kola je pouhých 11,6 kg.

S tímto bikem se zaručeně stanete králem dirt a parků, neboť základem této disciplíny je nejen vaše šikovnost a odhodlání, ale i správný parťák, který vás sveze a vynese tak, jak potřebujete.

Témata: Dirt kola, freestyle kola, BMW kola, street kola, CTM, Manitou Circus Expert, CTM DIRT king xpert 2014, Avid Elixir 3

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.