Posouzení bezpečnosti IT a rizik ve vodárenství

Panelová diskuse TÜV SÜD na veletrhu IFAT, 16. dubna 2014
Zadavatel: TÜV SÜD Czech | 16.4.2014 | Telekomunikace, IT

Posouzení bezpečnosti IT a rizik ve vodárenství

Praha (Pressweb) - Manažeři vodáren stále častěji čelí potřebě zajistit strukturovanou identifikaci a vyhodnocení potenciálních rizik pro systémy informačních a komunikačních technologií (ICT), jakými jsou například externí útoky. Na veletrhu IFAT 2014, který je věnován environmentálním technologiím a koná se od 5. do 9. května 2014 v Mnichově, bude TÜV SÜD představovat své komplexní portfolio služeb souvisejících s vodárenstvím a IT (hala A5, stánek 111). Navíc budou odborníci z TÜV SÜD v panelové diskusi informovat o posouzení bezpečnosti IT a rizik ve vodárenství.

„S rostoucím využíváním informačních a komunikačních technologií čelí manažeři vodáren novým výzvám,“ říká Dr. Kai Strübbe z TÜV SÜD, který bude moderovat panelovou diskusi na téma „bezpečnost IT a hodnocení rizik pro vodárenství“, jež varuje, že „běžné bezpečnostní systémy a postupy již brzy nebudou schopny před riziky dostatečně ochránit“. Regulační orgány si tato rizika již uvědomily a stále častěji zohledňují ICT ve své legislativě zaměřené na ochranu klíčové infrastruktury. Tato panelová diskuse bude řešit zásadní rizika pro řízení procesů a IT systémy a opatření, která lze proti těmto rizikům přijmout. Tato panelová diskuse se také bude točit kolem požadavků na malé a střední dodavatele vody, včetně standardizovaných minimálních požadavků pro bezpečnost IT, testování a certifikaci technických řešení a vzniklých nákladů. Další témata se budou zaměřovat například na to, jak velké zabezpečení IT je zapotřebí, a kde mohou malé a střední podniky nalézt informace na toto téma.

Panelové diskuse na toto téma se dne 8. května 2014 (15 hod., hala B0) zúčastní prestižní experti, představitelé vodárenských provozů a zástupci bezpečnostního průmyslu včetně Dr. Friedricha Hetzela, vedoucího oddělení vodního a odpadového hospodářství v DWA, Michaela George, vedoucího Cyber Alliance Centre z Bavorského úřadu na ochranu ústavy, Jense Fedderna, vedoucího zásobování vodou v Berlíně, a Dr. Andrease Hausera, vedoucího iniciativy inovací vodárenských služeb v TÜV SÜD.

Veletrh IFAT je považován za přední světový veletrh pro sektor vodárenství, odpadních vod, odpadu a zdrojů.

Témata: vodárenství

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

TÜV SÜD Czech s.r.o.
Novodvorská 994/138
142 21 Praha 4
Česká republika
info@tuv-sud.cz
Tel: 844 888 783