Zákon o realitním zprostředkování v roce 2020

Zadavatel: MediaUp Agency s.r.o. | 16.3.2020 | Reality, bydlení

Začátek roku byl pro realitní trh poměrně velkým soustem změn. Jak v oboru realitního prodeje, tak i ostatní služeb totiž přišlo v účinnost mnoho vyhlášek a změn, které byly dlouho očekávány. V zástupu novinek tak najdeme novely týkající se ekologického zázemí novostaveb, developerských i realitních společností anebo také například změny úvěrových podmínek. Společnosti jako například happyhouserentals.com, které nabízejí většinu realitních služeb tak musí svoje schopnosti dokázat v praxi více, než kdykoliv předtím.

Realitní zprostředkování v novém kabátě

Veškeré změny, které přicházejí v rámci realitního zprostředkování se týkají především bonity a profesionality realitních makléřů. Zprvu jde hlavně o úroveň jejich proškolení a praxe, kterou si stát rozhodl pojistit přechodem živnosti na takzvanou vázanou. To znamená, že k praxi v oboru a získání živnostenského oprávnění musíte doložit doklad o absolvované praxi, či adekvátní vzdělání. Zprostředkovací smlouva nyní musí být písemná jako jsme zvyklí u jiných druhů smluv, jako například nájemní či kupní.

V rámci smlouvy navíc musí být uvedeno více údajů, než bylo do nedávna nutné. Jsou zde informace o konkrétních termínech, výších procentuálních a pevných provizí a další ukazatele. Konečným výsledkem, který se očekává je zvýšení profesionality a spolehlivosti v oboru. 

Správa nemovitostí a realitní služby fungují i nadále stejně

V rámci dalších služeb se příliš mnoho změn neudálo. Správa nemovitostí patřící mezi nejoblíbenější služby dostála jen minimálních změn, nýbrž v současnosti právě tato služba funguje na velice dobré úrovni. Je kvalitně zastřešena právními náležitostmi a společnosti, které ji poskytují bývají velice dobře prověřené. Všechna tyto bezpečnostní pravidla navíc získají na důvěryhodnosti o to více, když je samotné podnikání v oboru realit důrazně sledováno od samotného vzniku.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

MediaUp Agency s.r.o.

U Pramenu 2484
440 01 Louny
Kontaktní osoba: Bc. Petra Houdová
info@mediaup.cz
+420 703 355 822
Jsme digitální agentura nabízející full-service pro Váš business na internetu. Specializujeme se na SEO optimalizace, PR, PPC a Social marketing.
MediaUp Agency s.r.o.
U Pramenu 2484
440 01 Louny
Česká republika
info@mediaup.cz
Tel: +420 737 393 667