Výroba standardních palet musí odpovídat mezinárodním normám

Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 16.2.2018 | Auto-moto, logistika

Praha (Pressweb) - Specializované firmy vyrábějí standardní palety, což jsou všechny typy europalet, případně jejich odvozeniny. Výroba standardních palet musí odpovídat mezinárodním i českých normám pro tyto výrobky.  Ty určují specifika pro typ dřeva, jeho kvalitu a obsah vody, dále specifikují jednotlivé dřevěné díly, rozměry a spojovací materiál. Na výrobu přířezů, svlaků a špalíků se používá listnaté i jehličnaté dřevo. Musí být zdravé, to znamená bez plísní a dřevokazných hub, případné chemické ošetření nesmí být na dřevu vidět. Základní rozměry europalety jsou 1200 x 800 x 144 mm, maximálně přípustný obsah vody je 22 %.

Výrobci palet musí mít licenci

Výroba standardních palet obsahuje i specifika pro rozměry prken neboli přířezů, které tvoří ložnou i podlahovou část palety. Paletu tvoří 11 prken o tloušťce 22 mm, 9 dřevěných špalíků (nohou být i z dřevotřísky), a 78 speciálních hřebíků. Výrobci, kteří prokáží, že jejich technologie zajišťuje správnou výrobu standardizované palety, obdrží licenci. Čas od času se zjišťuje kvalita palet, například i opakovaným pádem z jednoho metru na roh palety. Paleta po tomto testu musí zůstat nepoškozená a připravená k použití.

Výroba standardních palet počítá se správným označením výrobku

Výroba standardních palet musí dodržet i předepsanou nosnost. Při rovnoměrném zatížení musí paleta unést 1500 kg zboží, při stohování je limit 4 000 kg na spodní paletu při rovnoměrně rozloženém zboží. Povoluje se stohování tří palet na sobě. Standardizované europalety jsou označeny logem EUR nebo EPAL v oválu, kódem výrobce, země a značkou železnice, která ji schválila. Výroba standardních palet podléhá i normě, která stanovuje opravitelnost palet. Zlomené, chybějící přířezy či špalíky lze opravit, ale paleta se zlomeným svlakem, zasažená plísní nebo dřevokaznými houbami je určena k vyřazení.

Témata: výroba palet, palety, paleta, europal

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300