Na ploty jsme ve střední Evropě zvyklí

Ploty
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 16.12.2020 | Reality, bydlení

Praha (Pressweb) - Co se vám na novém obydlí nezdá? Dům je dokončen, garáž hotová, trávník osetý, tak co ještě chybí?  Ano, jsou to ploty. Nejsme v Americe, takže jsme zvyklí na to, že máme viditelně ohraničený pozemek. A není to jen optický prvek, kolemjdoucím říká, že je to soukromý pozemek, na který se nevstupuje. Brání také tomu, aby nám na pozemek neběhali cizí mazlíčci, je určitou překážkou i pro vandaly. I když dáte na pozemek jen malý plůtek, už ostatním říkáte - to není vaše, tady nemáte co dělat. A lidé to většinou respektují.

Oplocení zabraňuje vstupu cizím osobám

A nemusí to být vždy ochrana vašeho soukromí, rozsáhlé ploty využívají administrativní a průmyslové areály. Podle oplocení poznáte, o jakou ochranu jde. Pokud plot zabraňuje ve výhledu, majitel pozemku nechce, abyste viděl, co na své parcele skladuje, jaká tam probíhá činnost. Otevřené prostory například na stavbách lákají zloděje, ale i bezdomovce nebo děti, kteří si tam chtějí hrát. Ploty jsou i architektonickým prvkem. Pokud vlastníte malý zámeček, kovové sloupy s pletivem by vám určitě zkazily výsledný dojem. V tomto případě se hodí zděné oplocení, případně zděné sloupky s tepaným mřížovým.    

Na stavbu plotu si určitě objednejte odbornou firmu

Ploty kdysi? To byly různorodé plaňky kolem stavení. Takové montáže plotů byly jednoduché a zvládl je i méně zručný řemeslník. V současnosti je velká nabídka plotových systémů a jejich instalace je také různá. Nejjednodušším systémem jsou kovové sloupky s pletivem. K tomu potřebujete zařízení na vyhloubení jámy, dále beton a napínací dráty. Instalace je poměrně jednoduchá, ale raději si na ni objednejte odbornou firmu. Když se rozhodnete pro zděné sloupky s dřevěnou nebo kovovou výplní, chce to opravdu zkušené řemeslníky. Také budete potřebovat vstupní branku, vjezdovou bránu nebo vrata.

 

Témata: ploty, plot, montáž plotů, brány, branky

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300