LED průmyslová svítidla – to je příspěvek k efektivitě

LED průmyslová svítidla
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 16.12.2016 | Průmysl, energetika

Praha (Pressweb) - Když firmy hledají úspory, osvětlení bývá až na posledním místě. Přitom spotřeba elektřiny je v provozech právě kvůli nutnému dostatečnému osvětlení vysoká. A je nutné k tomu započítat časté výměny starých zářivek i kvůli vysokým teplotám u stropu, s nimiž výrobci málokdy počítají. Řešením jsou nové světelné systémy, například LED průmyslová svítidla. Jejich cena šla za poslední léta rychle dolů, proto jsou dnes skvělou náhradou za staré osvětlení. Zářivkové trubice, tedy lineární led svítidla jsou nejčastějším osvětlením velkých obchodů, skladů a průmyslových provozů

LED trubice mají ohromující délku životnosti

LED průmyslová svítidla jsou mnohem úspornější než staré zářivky, ale vždy záleží na výrobci. Například finská společnost Valtavalo vyvinula jedny z nejmodernějších zářivkových trubic, které ohromují délkou životnosti i nízkou spotřebou elektrické energie. Jeden z jejich špičkových výrobků – LED trubice Valtavalo G4 vydrží 125 000 hodin provozu i v prostředí, které bylo ke starým zářivkám velmi agresivní. To je 12,5 krát více, než vydržely staré zářivky. Taková LED průmyslová svítidla už mohou významně přispět k ekonomické efektivitě provozu. Také spotřeba elektřiny je zarážející – je třikrát nižší než u starých zářivek.

Nemusí se hned měnit celý systém svítidel, jen staré zářivkové zdroje

Lineární led svítidla, jak se trubicovým svítidlům také někdy říká, mají význam i pro částečnou rekonstrukci provozů. Vedení firem má někdy obavy, že do starého provozu je zbytečné pořizovat zbrusu nové LED osvětlení. Možná mají pravdu. Dá se to udělat tak, že se vymění pouze staré zářivky za nové LED trubice. Efekt je okamžitý. Sníží se spotřeba elektrické energie a zářivky se prakticky nemusí vyměňovat. Dbejte jen na to, aby Vámi vybrané led trubice splňovaly led trubicový standard ČSN EN62776. Společnost Valtavalo nabízí výhodné alternativní řešení pro lineární led svítidla. Pro výměnu jsou vhodné i retrofitní LED trubice Valtavalo E3, které vydrží v provozu 64 000 hodin. To je čtyřikrát více než u běžných zářivek. 

 

Témata: LED trubice, led zářivky, lineární led svítidla, LEd průmyslová svítidla | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300