Mobilní domy nabízí možnost pohodlného bydlení za dostupnou cenu

ostavit si vlastní dům je pro mnoho lidí snem, který je ale z finančních důvodů často nedosažitelný. Navíc ho provázejí i různé byrokratické problémy a další nástrahy. Existuje ale možnost, jak získat bydlení za dostupnou cenu.
Zadavatel: Wobsah s.r.o. | 16.12.2014 | Reality, bydlení

Praha (Pressweb) - Tím řešením jsou mobilní domy, které se do České republiky začaly dovážet před deseti lety a získávají si tu postupně čím dál větší oblibu. Dnes si je můžete nechat vyrobit podle svých představ přímo u nás.

Domov na kolečkách

Mobilní domy, nazývané nejčastěji mobilheimy, se těší velké popularitě především v Nizozemsku a Anglii, kde jsou využívány hlavně k rekreačním účelům a sezónnímu bydlení. Právě odsud bývají dovážené, ovšem pokud chcete v domku skutečně trvaleji bydlet, vyplatí se vám zvolit raději nový mobilní dům vyrobený v Česku. Ten totiž oproti použitým mobilheimům ze zahraničí splňuje obecné podmínky pro bydlení v Česku. Má dostatečně vysoké stropy, zateplení, normalizované rozvody vody a elektřiny a další technické požadavky na rodinné domy podle příslušné vyhlášky. Kromě toho ale může mít podvozek a kola, díky čemuž bude domek skutečně mobilní. Stát ale může například i na základové desce tak, aby splnil požadavky konkrétního místního stavebního úřadu.

Česká kvalita pro pohodlné bydlení

České mobilní domky umožňují celoroční bydlení a to stejně pohodlné jako v klasickém domě. Při jejich výrobě se čerpají zkušenosti z tradičních a ověřených technologií používaných ve Velké Británii a Nizozemsku, zároveň jsou ale brány v potaz rozličné místní zvyklosti a potřeby, především rozdílné klimatické podmínky. Díky tomu jsou v těchto českých mobilních domcích použity inovace jako variabilní výška stropu a sklon střechy, lehká zateplená fasáda nebo vnější a vnitřní omítka.

Mobilní domy nabízí možnost získat vlastní pěkný domov i mladým rodinám nebo samostatně žijícím lidem, pro které by bylo jinak z finančních důvodů pořízení domu nemyslitelné. Vždy se dá najít nějaké řešení a tím může být v tomto případě právě mobilheim.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.