Veterinární EKG musí zvládnout více zvířecích druhů

Veterinární EKG
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 15.11.2020 | Zdraví

Praha (Pressweb) - Ani veterinární kliniky se neobejdou bez přesných přístrojů, které umožní rychleji a přesněji stanovit diagnózu. Ale mají to složitější než humánní medicína, protože vyšetření musí přizpůsobit zvířecímu druhu. Například veterinární EKG musí mít takový software, který si poradí nejen s běžnou klientelou, ale i vzácnými živočichy. Mezi laiky někdy panuje názor, že zvířata jsou podstatně zdravější než lidé, takže nepotřebují takovou péči. Ale je to mýlka, zvířata, která už žijí s lidmi tisíce let, mají i podobné choroby a vyžadují i preventivní vyšetření.

Veterinární EKG patří mezi základní vyšetření zvířat

Veterinární kliniky nabízejí celou škálu vyšetření. Není to jen veterinární EKG, ale například vyšetření krve, moči, stolice či biochemická vyšetření. Zabývají se u zvířat dýchacími potížemi, problémy s příjmem potravy a trávením, různými alergiemi, onemocněním močového i pohlavního ústrojí. K tomu potřebují kvalitní diagnostické přístroje i vybavenou laboratoř. Veterinární EKG musí mít i kvalitní softwarové programy, aby správně interpretovaly srdeční křivku u jednotlivých zvířecích druhů. Například EKG přístroj SEIVA Praktik Vet disponuje přehledem standardních hodnot EKG různých zvířat a komunikuje s dalšími veterinárními programy.

Veterinární EKG pracuje na podobném principu jako humánní zařízení

Přístroje na veterinární EKG pracují na stejném principu jako lidské. To znamená, že zaznamenávají slabé elektrické vzruchy, které se ze srdce šíří měkkými tkáněmi až na povrch těla. Elektrické impulsy vznikají v určitém druhu srdečních buněk a vyvolávají stahy srdečních komor a síní. Díky tomu srdce pumpuje okysličenou krev do celého těla. Srdeční frekvence se mění při fyzické zátěži. Pokud je vysoká, srdce pracuje rychleji, aby pokrylo nároky svalů a dalších orgánů. V klidu se někdy nepozná, že zvíře má srdeční problémy, pak je nutné vyšetřit pacienta při zvýšené námaze.

 

Témata: veterinární EKG, EKG pro veterinu, EKG, přístroje EKG | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300