Krby patří k příjemnému bydlení

Krby patří k bydlení
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 15.10.2023 | Reality, bydlení

Praha (Pressweb) - Také vás fascinuje obrázek rodiny u krbu, jak si vychutnává příjemné teplo a sleduje plameny hořících polen? Kdo by nechtěl zažít stejnou pohodu. Není to jen výsada romantických filmů, stejné prostředí si můžete zařídit i ve vašem novém domě. Krby prostě k příjemnému bydlení patří a tato investice nakonec není zas tak drahá. Při dnešních vysokých cenách energií je topení dřevem výhodné a pořád nejlevnější. Někdo může namítnout, že krbové topení není příliš účinné, ale to už dnes není pravda. Díky krbovým vložkám je účinnost i vyšší než 80 procent, a to je vynikající výsledek.

Krby předávají sálavé teplo

Krby byly po staletí součástí našeho bydlení a nahrazovaly otevřená ohniště. Na sálavé teplo si náš organismus zvykl, v moderní době jsme je nahradili radiátory, ale u nich se ohřívá vzduch a to nedělá dobře mnoha lidem, zejména alergikům. Krby stejně jako kachlová kamna předávají tepelnou energii přímo objektům v místnosti, tedy nábytku, stěnám i lidem a co je důležité - nevíří přitom vzduch. Teplota v místnosti přiměřeně stoupá a nevytvářejí se velké teplotní rozdíly mezi vrstvami vzduchu u podlahy a u stropu. Je proto nižší cirkulace vzduchu, mizí tzv. průvan.

Dřevo do krbů nemá mít vlhkost přes 20 procent

Krby dnes nelze srovnávat s těmi ve středověku. Disponují moderní technologií spalování, kdy se využívá tzv. sekundární hoření. Při něm se spalují plyny, které se vytvářejí při primárním hoření. Spotřeba paliva je nižší, zato účinnost vysoká. Je také důležité použít dřevo, které je dobře vysušené, jinak se část energie nejdříve spotřebuje na vysušení polen. Dřevo by nemělo mít vyšší obsah vlhkosti než 20 procent. Dnešní krbové vložky mají uzavřená topeniště s prosklenými dvířky. Další výhodou je, že tyto technologie přivádějí vzduch z venkovního prostoru, to znamená, že neodebírají kyslík z obytné místnosti.

 

Témata: krby, kamna, krby s výměníkem, krby levně | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300