Prodej palet – kupujte jen od licencovaného výrobce

Prodej palet
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 15.10.2018 | Reality, bydlení

Praha (Pressweb) - Ačkoli dřevěné palety cestují po celé Evropě s každým zbožím, časem se opotřebují a musí se vyřadit. Důvodem pro vyřazení z oběhu jsou například prasklé přířezy, naštíplé špalky, obnažené hřebíky, plíseň nebo výskyt dřevokazných hub. Česká i mezinárodní norma přesně stanovuje, které palety mají být vyřazeny a proč. Výrobci zboží se pak zajímají o prodej palet. Jsou firmy, které palety prodávají, ale nevyrábějí. Ne každý se totiž může stát výrobcem palet. K tomu musí získat licenci od některé železniční společnosti sdružené v Mezinárodní železniční unii a podrobit se jejich kontrole.

Prodej palet zahrnuje nové i použité  

Většina licencovaných výrobců palet zajištuje i prodej palet. Právě pravidelné vyřazování poškozených dřevěných přepravních podložek klade nároky na jejich výrobu. Výroba palet rychle - to zajímá firmy, kterým palety chybí. Správná organizace výroby zboží spoléhá na stálý přísun nepoškozených palet. Není nutné mít vždy nové, počítá se s jejich opakovaným využitím. Prodej palet zahrnuje i nabídku použitých výrobků, které jsou však stále vhodné pro přepravu. Dřevo těchto palet je tmavé, ale to není na závadu.

Výroba palet rychle – na to musí být výrobce připraven

Požadavek – výroba palet rychle  - je slyšet v situaci, kdy se z oběhu náhle vyřadí větší počet poškozených palet a je třeba je rychle nahradit. Zboží je připraveno k expedici k zákazníkovi a každý den čekání je pro výrobce ztrátou. Prodej palet musí být na takové výkyvy připraven. Výrobci palet disponují linkou na jejich výrobu, která zahrnuje sušení dřeva, ošetření proti plísni a dřevokazným houbám, řezání přířezů, svlaků, špalíků a jejich kompletaci. V období nedostatku palet se objevují i padělky, kterými chybí správné označení nebo je falešné. Takové palety však nesplňují normy a mohou při přepravě poškodit zboží nebo způsobit úraz obsluze.

 

Témata: palety, paleta, dřevěné palety, přepravní palety, palety levně, výkup palet, prodej palet | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300