Pro měření EKG vybírejte vhodné přístroje

Měření EKG
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 16.10.2017 | Služby

Praha (Pressweb) - Jste z odborné kliniky nebo praktičtí lékaři? Při výběru přístrojů pro měření klidové EKG je to důležité. Jako lékaři z praktické ordinace nepotřebujete špičkové přístroje, které mají vlastní tiskárnu a jsou umístěny na vozíku. Většinu funkcí, kterými disponují, vůbec nepoužijete. Pro měření EKG u běžného pacienta nebudete potřebovat zařízení, které zvládá zátěžové testy nebo měří srdeční činnost 24 hodin denně. V nabídce firmy Seiva jsou přístroje od nejjednodušších, kterými si vybavíte příruční brašnu, až po zařízení, jež snesou nejpřísnější nároky.

Měření EKG je klidové i zátěžové

Měření EKG se rozlišuje na klidové EKG, zátěžové a kontinuální. Měření srdeční činnosti v klidu je běžná součást vyšetření, pokud má lékař podezření na nějakou nepravidelnost srdeční frekvence.  Nemusí však nic ukázat. Průkaznější vyšetření je při zátěži, kdy pacient musí vynakládat větší úsilí a tím se zvyšují nároky na srdeční činnost. Oproti klidové EKG se už projeví případně odchylky od normální srdeční činnosti. Lze tím i diagnostikovat vážnější poruchy srdce, například ischemickou chorobu srdeční, kdy vlivem částečnému ucpání tepen trpí srdeční sval nedostatečným přísunem krve.

Kliniky využití špičkové přístroje EKG

Vedle klidové EKG a zátěžových testů může lékař předepsat tzv. holterové měření. Jde o kontinuální měření EKG, nejméně 24 hodin, ale obvykle i několik dní. Pacient má na sobě nalepeny elektrody, které vedou vzruchy srdeční činnosti do malého přístroje – holteru. Během dne dělá běžné činnosti, nemusí se vyhýbat ani sportu či větší zátěži. Při interpretaci záznamu se tak snáze zjistí nějaké nepravidelnosti v činnosti srdce. Pro klidové i zátěžové měření EKG se na specializovaných klinikách uplatňují přístroje na vozíku, které mají vlastní tiskárnu a velký barevný displej, jenž lze ovládat i dotykem.

Témata: měření EKG, EKG, EKG pro ordinace, měření TK | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300