Novoročenky jsou dnes luxusním dárkem

Novoročenky jsou dnes luxusním dárkem
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 13.10.2017 | Služby

Praha (Pressweb) - Myslíte si, že klasické papírové novoročenky už nejsou moderní? Právě naopak. V záplavě elektronické komunikace dostávají úplně jinou náplň. Nejsou jen běžným přáním k Vánocům či Novému roku, stávají se luxusním dárkem, kterému věnujete čas a peníze. Příjemci takového dárku musí ocenit váš vkus či výběr a určitě si také přání rádi vystaví. Kdežto elektronickou komunikaci smažete jediným stiskem klávesy. Papírové novoročenky byly už v minulosti vyhledávaným sběratelským artiklem, ale dnes povýšily do vyšší kategorie.

Novoročenka se k nám rozšířila z Francie

Novoročenka má už docela dlouhou historii. Přání k Vánocům bylo dříve výhradně církevní záležitostí, v podstatě se tím připomínala významná křesťanská tradice. Vždy se přálo osobně z očí do očí, ale některé velké šlechtické či měšťanské rodiny si v průběhu 19. století pro zjednodušení začaly přání posílat kurýry a později poštou. Zvyk přejaly z Francie, kde se novoročenky staly velmi oblíbené. Postupně se ustálila forma těchto přání. Vždy šlo o papírovou kartičku samostatnou nebo přeloženou, kde byl francouzský nápis „pour féliciter“ což znamenalo „pro blahopřání“ doplněný o osobní přání pro adresáta. Už se nepřálo jen k Vánocům, ale i k Novému roku. 

U novoročenek lze vybrat papír, zdobení, motivy i druhy tisku

Dnešní novoročenka je velmi propracované dílko. Záleží i na výběru papíru, bývá tvrdší, hedvábný nebo perleťový, častěji v různém barevném provedení. Okraje kartičky bývají zdobené. Záleží na motivech, které doplňují vlastní text blahopřání. Obvyklé motivy jsou vánoční, tedy stromečky, sněhové vločky, květiny, dárky. Luxusní novoročenka z produkce firmy Pamas Bohémia Uherský Brod bývá i ozdobená křišťálem značky Swarovski. Důležitý je také tisk přání. Samozřejmě lze vybrat z mnoha typů písma a vytisknou ho například horkou ražbou, nebo některou z moderních digitálních technik.

 

Témata: novoročenka, novoročenky, novoroční přání, přání k vánocům, přání k Novému roku, PF2018 | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300