Klidové EKG - jaký přístroj si pořídit?

klidové EKG
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 14.9.2019 | Zdraví

Praha (Pressweb) - Mladí lékaři, kteří si pořizují nové vybavení do ordinace, často stojí před rozhodnutím, jaké přístroje si vybrat. Přestože mají běžnou ordinaci, vědí, že budou občas potřebovat u pacienta zjistit klidové EKG. Není třeba ho hned posílat na vyšetření do specializované ordinace, když to mohou zvládnout sami. Na trhu je dostatek přístrojů, s nimiž lze snadno diagnostikovat počínající srdeční chorobu. I ty nejmenší, které se vejdou do kapsy saka, dokáží dobře interpretovat zachycené srdeční ozvy. Například přístroj SEIVA Praktik USB lze použít v různých ordinacích, ovládá se jedním tlačítkem, má přehledné zobrazení a dá se připojit k libovolnému PC s programem Windows.

Klidové EKG je základní vyšetření srdeční činnosti

Klidové EKG je základní vyšetření srdce. Provádí se v ordinaci, když pacient klidně sedí nebo leží. Lékař ho zvolí tehdy, když si pacient stěžuje zejména na bolest na hrudi, ale také, když má kašel nebo stavy úzkosti a dušnosti. To všechno jsou příznaky, které mohou signalizovat počínající srdeční onemocnění. U žen se problémy se srdcem často projevují chronickou únavou. Může mít samozřejmě více příčin, ale jednou z nich je právě nemocné srdce. Vyšetření na klidové EKG je v takovém případě rozhodně vhodné. Pokud nic neukáže, lékař může přistoupit k zátěžovému EKG.

Špičkové přístroje EKG požívají specializované ambulance a kliniky

Pro klidové EKG si lze pořídit do praktické ordinace kapesní přístroj, ale specializované ambulance a klínky raději volí špičková zařízení s komfortní obsluhou. Například přístroj SEIVA CardioTouch má přehledný barevný displej a dotykové ovládání. Na displeji je plnohodnotná alfanumerická klávesnice. Vnitřní paměť umožňuje uložit až půl milionu záznamů. Součástí zařízení je vozík s integrovanou tiskárnou, která tiskne záznam na formát papíru A4. Lékaři ocení, že přístroj EKG disponuje unikátní digitální filtrací srdeční křivky a výborně komunikuje s ambulantními programy.

Témata: Klidové EKG, EKG, přístroje EKG, Holter, holter TK, Holter EKG | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300