Vlastní servery nebo datacentrum?

Vlastní datacentrum nebo servery?
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 15.9.2017 | Telekomunikace, IT

Praha (Pressweb) - Když se rozhodujete, zda rozšíříte vlastní IT oddělení nebo využijete komplexních služeb hostingu, nakonec převáží jednoznačné výhody pronajatých služeb – nižší náklady a podstatně méně starostí. Kromě toho získáte naprosto spolehlivé přístroje, které zpracovávají data i při dlouhodobějším výpadku elektrické energie. Například datacentrum ServerPark, které provozuje firma VShosting, má spolehlivou energetickou strukturu – zdvojené UPS baterie, zdvojené generátory a zdvojenou trafostanici. Generátory startují už při několikasekundovém výpadku.

Datové centrum disponuje vysokou bezpečností

Datové centrum má spolehlivé chlazení a vyniká vysokou bezpečností. V dnešní době teroristických útoků je to nezbytné. Jednotlivé moduly stavby mají železobetonové zdi a pancéřované dveře. Datacentrum je pod dohledem kamer, takže 90 % prostoru je monitorováno. Pro zvýšení bezpečnosti přístupu k serverům jsou uzamykatelné jednotlivé racky. K nim má přistup pouze pracovníci datové centra a klient. Datacentrum má pro přístup do budovy zaveden čipový systém. Sami pracovníci říkají – jsme lépe chráněni než lecjaký vojenský objekt.

ServerPark pojme až 8 000 serverů

Firmy pro zpracování a přenos dat potřebují výkonné a spolehlivé stroje. Ať už jde o velké e-shopy, platební portály či velké projekty s nutností rozesílat velké množství mailů. Řešením je datové centrum a škála nabízených služeb – cloud servery, managed či dedikované servery. Služby se liší podle toho, do jaké míry chcete zasahovat do procesů či zda vše necháte na vyškolené obsluze. Datové centrum ServerPark poskytuje služby a servis sedm dní v týdnu a 24 hodin denně. Bylo otevřeno v roce 2015, pojme až 8 000 serverů, a je dosud největší ve střední Evropě. Pracuje ve standardu TIER IV, což je v současnosti nejvyšší záruka bezpečnosti přístupu.

Témata: datové centrum, datacentrum, datová centra, vlastní server, server | Region: Praha

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300