Hromadný výkup palet se vyplatí

Hromadný výkup palet
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 15.7.2019 | Finance, ekonomika

Praha (Pressweb) - Je nepříjemné, když se vám palety hromadí na dvoře provozovny a zabírají místo. Po čase je můžete vyhodit, protože vlivem počasí jsou ztrouchnivělé a už se nedají použít. Lze tomu předejít a ještě vydělat peníze. Hromadný výkup palet nabízejí firmy, které se paletami zabývají. Palety vykupují dle mezinárodní a české normy UIC 435/2 a ČSN 269110 pro evropské palety čtyřcestné prosté o rozměrech 800 x 1200 x 144 mm. Tyto normy stanovují, jaké použité palety jsou nadále pro přepravu vhodné. Nevhodná paleta je například zasažená plísněmi či dřevokaznými houbami, s naštíplými či chybějícími přířezy, nebo obnaženými hřebíky.

Hromadný výkup palet s dopravou zdarma

Hromadný výkup palet je výhodný, protože vám okamžitě uvolní místo ve skladu nebo na dvoře, dostanete za ně peníze, a zbývající nevykoupené přepravní podložky můžete zlikvidovat. Víte, že i použité palety se hodí například na výrobu nábytku? Designéři si je oblíbili, protože jde o průmyslový výrobek s přesně danými rozměry a kvalitou. Pokud máte zbytečné palety, informujte se na hromadný výkup palet. Zabývá se jím například firma Europal Tůmovka z Kojetic u Prahy. Do 50 kilometrů si pro palety (musí jich být alespoň 300 kusů) přijedou dokonce zdarma.

Pozor na neoznačené palety – jsou nelegální

Hromadný výkup palet se však netýká transportních podložek, které jsou sice bez zjevných závad, ale mají chybějící označení. Legální evropské palety musí mít označení EUR na viditelných plochách špalíků na obou podélných stranách, dále na levém rohovém špalíku je značka železnice, která paletu schválila. Na středovém špalíku je kód výrobce, v němž lze identifikovat měsíc a rok výroby. Neoznačené palety jsou pro transport nebezpečné, protože nemusí splňovat předepsanou nosnost. Při stohování neboli ukládání palet na sebe, musí spodní paleta usnést až 4000 kg, pokud zátěž doléhá na urovnaný, vodorovný a tuhý povrch břemene na spodní paletě.

 

Témata: hromadný výkup palet, palety k výkupu, vykupujeme palety, prodej palet, výroba palet | Region: Praha

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300