Premiéra filmu Ab ovo v Rakousku

Zadavatel: Výzkumný ústav komunikace v umění, o.p.s. | 15.6.2022 | Kultura, hudba, divadlo
Autor fotografie:
Jindřich Kepert

Brno (Pressweb) - Surrealistický snímek Ab ovo, který vychází ze života a díla sochaře, malíře a performera Lubo Kristka bude mít rakouskou premiéru.

Projekce se uskuteční v sobotu 25. června ve 20.30 v městském divadle v dolnorakouském Pulkau (Stadtsaal Pulkau), jen asi půl hodiny cesty od Znojma.

Poté bude malá výstava nových děl Lubo Kristka – jen na jednu noc, jak je u Kristkových nočních vernisáží typické již od 70. let 20. století, kdy tuto tradici založil v německém městě Landsberg am Lech.

Vstup na akci je zdarma.

Z Kristkových děl ve světě vynikají například 16metrová socha Strom vědění pro Gymnázium Ignaze Köglera, bronzová kašna Pijící v lázních Greifenberg a kovová plastika Pomník pro pět smyslů, která stojí před Neues Stadtmuseum v Landsbergu. Jeho trojstátní soubor soch v Podyjí (Kristkova podyjská glyptotéka) je z velké části v Česku. U nás se nachází též plastika Božská pomíjivost tónu balancující na jedné noze na střeše Zámečku Lubo v Podhradí nad Dyjí.

Z aktuální tvorby zaujme obraz Prsty velikánů aneb Sklerotická roztroušená skleróza, Krajina co umí vyprávět nebo asambláž Osamělost načipovaného úředníka.

Premiéra filmu Ab ovo (s hudební kompozicí Roberta Pobitschky z Kerzenlicht-Konzerte) byla 4. září 2021 u Kristkova domu v Brně, o kterém byla současně vydána publikace. Autorkou je italská kurátorka Francesca Pilati, držitelka Rakouského čestného kříže za vědu a umění.

Na akci v Pulkau bude představena publikace o Barokním zámku Riegersburg, kde se konaly mezinárodní výstavy umění, koncerty i devět Kristkových happeningů.

Akce je součástí projektu Nové mosty k nekonečnu, který je spolufinancován z Programu INTERREG V-A Rakousko – Česká republika.
 

Témata: divadlo, film | Region: Rakousko

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Výzkumný ústav komunikace v umění, o.p.s.

Gorkého 93/51
602 00 Brno
Kontaktní osoba: Helena Roušová
rousova@vuku.cz
Výzkumný ústav komunikace v umění, o.p.s.
Gorkého 93/51
602 00 Brno
Česká republika