Plynová topidla – nezapomínejte na pravidelný servis

Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 15.6.2018 | Služby

Praha (Pressweb) - V českých domácnostech najdete ještě letitá plynová kamna, která stále dobře fungují. Stejně jako nová plynová topidla potřebují pravidelný servis. Díky tomu je lze dlouho udržovat v dobrém stavu. Občas potřebují vyměnit těsnění, membrány, čidla, regulátory, zapalovače, termo pojistky a vyčistit trysky, výměníky či spalinové cesty. Pak takové topidlo funguje jako hodinky. Důležité jsou i revize, které by měly odhalit případný únik plynu. Zemní plyn sice není jedovatý jako někdejší svítiplyn, ale se vzduchem vytváří třaskavou směs. Pokud se plynu nahromadí hodně, dokáže zdemolovat i celý dům.

Plynová kamna – levné topení stále láká

Plynová kamna, dříve známá jako mora či gamat, jsou poměrně bezúdržbová a topení v nich je levnější než v elektrických kamnech. Samostatná topidla jsou obvyklá ve starších domech, majitelé novostaveb si už pořizují plynové kotle. Ale kamna tu stále jsou a někomu sálající teplo více vyhovuje než teplo z radiátorů. Slovní spojení – plynová topidla servis – by si majitelé těchto kamen měli zapsat do poznámek tučnými písmeny. Servis je totiž nutné dělat každým rokem a jednou za tři roky by kamna měla projít revizí. Jde o komplexnější prohlídku, která by měla odhalit i skryté vady a případné netěsnosti potrubí. 

Plynová topidla? Pozor, staré těsnění časem přestane fungovat

Plynová topidla servis – často se na to zapomíná. Ale varováním by měly být zprávy z médií. Říká se, že plyn je dobrý sluha, ale zlý pán. I malá netěsnost, které si uživatel plynového spotřebiče nevšimne, může časem přerůst ve větší únik plynu. Hrozba výbuchu plynu by se neměla podceňovat. Například staré utěsnění plynových trubek koudelí a fermeží časem vyschne a dochází k úniku plynu. Takže pozor – plynová kamna mora či gamat mohou být bez pravidelného servisu nebezpečná.

 

Témata: karma, Mora, gamat, revize plynových zařízení, revize průtokových ohřívačů, revize kotlů | Region: Praha

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300