Výroba palet pro dopravu má celosvětový význam

Výroba palet pro dopravu
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 14.5.2023 | Služby

Praha (Pressweb) - Jak je důležitá výroba palet? Bylo by možné se bez nich obejít? Odborníci na technologický vývoj by vám řekli, že dříve nebo později by někdo musel paletu vynalézt, protože pro dopravu zboží jde o zásadní pomůcku. S pomocí manipulačních vozíků se uskladněné zboží na paletách snadno nakládá, vykládá a skladuje. Paleta proto musí být pevná, vzdušná a při manipulaci stabilní. Její základní rozměr vychází z rozměrů železničního vagonu, aby se ložná plocha co nejlépe využila. Později se přizpůsobila i nákladní automobilová přeprava.

Výroba palet podléhá přísnými normám

Rozvoji paletové přepravy přispělo i to, že výroba palet je poměrně jednoduchá. Základní paleta se skládá z 11 prken (přířezů a svlaků), 9 špalíků a vše je spojeno 78 speciálními hřebíky. Má ložnou a opěrnou podlahu, které jsou odděleny špalíky. Vzniklý prostor je určen pro zasunutí vidlí manipulačních vozíků.  Ale výroba palet podléhá českým i mezinárodním normám, aby se zajistila požadovaná kvalita, zejména nosnost, odolnost a bezpečnost při manipulaci. Normy velmi podrobně upravují i kvalitu použitého dřeva, například nesmí být zasaženo plísněmi či dřevokaznými houbami. Pevnost palet se zkouší pádem z výšky.  

A co nábytek z palet? Nabídka je opravdu pestrá

S přepravními paletami se můžete setkat nejen ve skladech, ale například v kavárnách či soukromých zahradách. Zde je výroba paleta zaměřena na atypický nábytek. Z palet se vyrábějí stoly, lavice, postele, houpačky či variabilní zahradní nábytek. Ukázalo se totiž, že konstrukce palety je velmi pevná a lze ji použít pro různé účely. Jakmile se palety chopili designéři, ukázalo se, že mají nepřeberné množství nápadů. Využívají i starší palety, které mají typickou patinu. Dřevo se dá lakovat i natírat barvou. Ukazuje se, že palety v nábytkářském průmyslu ještě neřekly poslední slovo.

 

Témata: výroba palet, palety na míru, atypické palety, prodej palet | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300