Zaměstnanci si na šikanu stěžují častěji, než zaměstnavatelé

Zadavatel: e.vox, spol. s r. o. | 15.5.2017 | Kariéra, vzdělávání

Praha (Pressweb) - 13. 5. 2017: – Jen pět procent zaměstnavatelů přiznává, že ve firmě řešili šikanování mezi zaměstnanci, 15 % firem má zkušenosti s bossingem. Oproti tomu šikanu potvrdilo 28 % zaměstnanců a každý čtvrtý má zkušenost se šikanou ze strany nadřízeného. Vyplývá to z květnového online průzkumu personální společnosti Předvýběr.CZ mezi personalisty a šéfy firem a zaměstnanci.

„Trochu ta data beru s rezervou, protože pohled personalistů je přeci jen profesionálnější. Řadoví zaměstnanci mívají tendenci problémy ve vztazích na pracovišti zveličovat,“ dodává šéf personálky František Boudný.

Personalisté nejčastěji řeší odborné neshody mezi kolegy (45 %) a pocit z křivdy v případě povýšení kolegy (40 %). „Běžně se stává, že se někdo cítí nespravedlivě přeskočený v kariérním postupu,“ vysvětluje František Boudný.

Mezi zaměstnanci má 44 % respondentů zkušenosti s tím, že se v odborných věcech neshodli se spolupracovníky a 28 % potvrzuje pocit „přeskočení“ jiným kolegou.

Sexuální obtěžování jako problém na pracovišti neuvedli ani zástupci firem, ani zaměstnanci.

Obecně jsou problémy mezi zaměstnanci spíš výjimečnou agendou personalistů, uvedlo 58 % firem. Nějaké potíže s kolegy uvedlo 86 % respondentů z řad zaměstnanců.

Online průzkum proběhl v týdnu na přelomu dubna a května mezi 3030 personalisty a šéfy firem a 2757 respondenty z řad uchazečů o zaměstnání.

::

Předvýběr.CZ je česká personální společnost, která působí na trhu od roku 2008. Soustředí se na předvýběr vhodných kandidátů, kdy oslovuje uchazeče přes online pracovní portály, online databáze a rozsáhlou interní databázi kontaktů. Výsledkem úsilí společnosti je více než 100 zpracovaných pracovních pozic měsíčně, nejenom v České republice, ale i na Slovensku, v Polsku, Maďarsku, Chorvatsku a Slovinsku. O kvalitní vyhledávání a relevantnost kandidátů se stará 35 zaměstnanců.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

e.vox, spol. s r. o.

Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Kontaktní osoba: Zdeněk Fekar
mediální poradce
zdenek@evox.space
+420 775 599 024
Obrázek uživatele e.vox
Poskytujeme služby v oboru marketingových komunikací, zejména poradenství v oblasti public relations. Tiskové zprávy, letáky, inzeráty, komunikace se zákazníky, video nebo prezentace na facebooku a jiných sociálních médiích? Cokoli potřebujete, neváhejte a ozvěte se.
e.vox, spol. s r. o.
Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Česká republika
flotila@evox.space
Tel: +420 775 599 024