Štítkování pneumatik může být matoucí

Experti varují před nařízením Evropské unie
Zadavatel: Wobsah s.r.o. | 15.5.2014 | Auto-moto, logistika

Praha (Pressweb) - Na skutečnost, že štítkování pneumatik, podobně, jako to známe z elektrických spotřebičů, typicky ledniček, může ve finále spotřebitele vést ke špatnému výběru pneumatiky, varují dopravní experti.

Pneumatiky se při výrobě testují na více jak padesát různých hledisek a parametrů. Mezi nejdůležitější patří ovládání na mokru, odolnost proti aquaplaningu, výdrž, brždění za různých povětrnostních a meteorologických podmínek, stabilita, jízda na různých površích atd. Štítky však hodnotí jen několik málo z nich, vlastně jen tři. Neřeší například vůbec rozdíl mezi letními a zimními pneu. Zimní pneumatiky tak na první pohled podle štítu padají do nižších kategorií.

Štítkování pneumatik zavedlo nařízení Evropské unie, a vizuálně ukazují na stupnici od A do G metriku spotřeby paliva a přilnavost za mokra společně s hlukem z pneumatik. Cílem mělo být zvýšení bezpečnosti a propagaci energeticky úspornějších pneumatik společně s nízkou hladinou hluku. Faktem je, že pneumatiky „vyladěné“ pro tyto štítky, nemusí být ve skutečnosti vůbec tím správným řešením pro váš vůz. Proto by se měl zákazník vždy spolehnout na radu specialisty.

Zdroj: http://pneu.extralevne-pneu.cz/e22-stitkovani%20pneumatik.html

 

Témata: pneu, pneumatiky, Evropská unie, EU | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.