Krbová kamna s výměníkem patří ke špičkovým topidlům

Krbová kamna s výměníkem
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 14.4.2024 | Služby

Praha (Pressweb) - Výrobci kamen urazili od otevřených krbů dlouhou cestu. Nabízejí celou škálu topidel, v níž mají zastoupení mj. klasické krby, krbové vložky i kachlová kamna. Přestože topidla jsou zvnějšku podobná někdejším výrobkům, uvnitř se skrývá moderní technologie, která umožňuje získat z paliva maximální výkon a tím tepelnou energie efektivně využít. Krbová kamna s výměníkem patří ke špičkovým topidlům, které dokáží vytopit prostor s více místnostmi. Hodí se nejen na chaty a chalupy, ale i do moderních staveb, kde plní i dekorativní funkci.   

Krbová kamna s výměníkem využívají až tři systém přívodu vzduchu

Krbová kamna s výměníkem mají ocelový, litinový či kombinovaný obal, topeniště je obloženo šamotem či jiným akumulačním materiálem a dvířka jsou vybavena ohnivzdorným čirým sklem. Součástí kamen je ještě rošt a popelník. Co je však největším přínosem vývoje posledních let? Je to odlišný přívod vzduchu. Krbová kamna s výměníkem mají až tři systémy přívodu vzduchu. Základním je primární vzduch, který je veden pod roštem a umožňuje zajistit první fází hoření. Sekundární vzduch proudí nad roštem a kolem skleněných dvířek a čistí sklo. Terciární vzduch umožňuje spalovat plyny uvolňované při hoření, které by jinak bez užitku odešly komínem.

Výměník je napojen na otopnou soustavu

Krbová kamna s výměníkem neslouží jen pro vytápění jediné místnosti, ale dokáží díky teplovodní soustavě vytopit větší prostor. Výměník s vodou je umístěn v horní části kamen a trubkami se ohřátá voda rozvádí do radiátorů. Například kamna Andrus od firmy VOSS Zlín dokáží vytopit prostor 268 metrů krychlových. V některých menších objektech dokonce dokáží nahradit i kotel. Výměník u těchto kamen má výkon 11 kW, celá kamna 15 kW. Kamna mají externí přívod vzduchu, to znamená, že nesnižují množství kyslíku v místnosti, a při hoření využívají terciární vzduch.

 

Témata: krbová kamna s výměníkem, krbová kamna, krby, kamna, krby s výměníkem | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300