Plech se vyrábí ve válcovnách z plochého polotovaru

Plech je stále výbornou střešní krytinou
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 14.4.2024 | Služby

Praha (Pressweb) - K hutním materiálům patří plech. Vyrábí se ve válcovnách válcováním za studena i za tepla. Základem této technologie je polotovar neboli předvalek, který je plochý. Vloží se mezi hladké válce a válcuje se podélně i příčně do požadované tloušťky.  Plechy o tloušťce nižší než čtyři milimetry se nazývají tenké, při rozměru nad čtyři milimetry jde o tlusté. Při použití technologie válcování za studena se dosahuje vyšší rozměrové přesnosti, než při výrobě za tepla. Tyto plechy jsou však dražší. Jejich výhodou je rovnoměrné rozložení vlastností materiálu a stejná tloušťka po celém povrchu.

Plech se využívá v mnoha oborech

Tento hutní výrobek – plech se používá v mnoha oborech. Ve stavebnictví slouží pro opláštění budov i jako střešní krytina. Stavebníci využívají tzv. sendviče, což jsou předem připravené díly uvnitř s tepelnou izolací a na povrchu kryté plechem. Jednotlivé díly se k sobě smontují a stěna je kompletní. Výstavba objektů ze sendvičových panelů postupuje velmi rychle. V karosářském průmyslu se plech používá na výrobu karosérií různých zařízení a automobilů. Předem se vylisuje do požadovaného tvaru a jednotlivé plechové díly se potom svaří. Výroba je plně automatická.

K hutnímu materiálu patří také trubky, profilová a betonářská ocel

Nejen plech patří do kategorie hutního materiálu. Ta zahrnuje ještě trubky, profilovou a betonářskou ocel. Trubky se vyrábějí ve válcovnách například tažením, vytlačováním a svařováním. Dělí se na trubky bezešvé a svařované. Bezešvé výrobky jsou určené pro vedení kapalin a plynů při vyšším tlaku. Uplatňují se v pneumatických a hydraulických zařízeních. Profilová ocel je základem ocelových konstrukcí. Liší se podle tvaru průřezu. Základem jsou velká písmena U, H, I a T. Betonářská ocel je určena pro výrobu železobetonu. Svařuje se do různých tvarů a poté se prolévá čerstvým betonem.

 

Témata: pelchy, plechy, plechy válcované, trubky, betonářská ocel, jakly, jakl | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300