Virtuální měna Bitcoin

Zadavatel: Creative Digitus | 15.4.2021 | Finance, ekonomika
bitcoin

Bitcoin, stejně jako ostatní kryptoměny, je měna ve virtuálním prostoru. To znamená, že neexistují ve fyzické podobě, tedy je to pouze záznam v počítači s obchodní značkou BTC. Přestože se o této digitální měně mluví nejvíce poslední měsíce, vznikl již roku 2008 skupinou vedenou Satoshim Nakamotem. Podle tohoto zakladatele se také dělí bitcoin dělí, přesněji 1 BTC je 10 Satoshi. 

Tato kryptoměna je však velice oblíbená díky své bezpečnosti a to díky Peer-to-peer (P2P) - síť uživatelů, která propůjčuje část svého počítače díky čemuž se historie přesunů zapisuje do ,,knihy přesunů”.

Bitcoin není jediná kryptoměna a mnozí se snaží vyhledat kryptoměny s největším potenciálem pro růst a vydělat tak velké peníze. Investování se tak snadno může proměnit v sázení. 

Jak získat bitcoin

Možností jak získat Bitcoin není mnoho. Převážně se jedná o nákup, těžbu, max. darování. Nákup je zřejmě nejjednodušší způsob, stačí si koupit BTC na směnárnách, burzách či ATM bankomatem. Vždy si lze zvolit jaké množství či za jakou cenu budete nakupovat. Poté zadáte svou adresu peněženky. Tato peněženka také nemusí mít fyzickou podobu a nejčastěji lidé využívají softwarové peněženky, tedy ty, které si stáhnete do telefonu a máte ji vždy po ruce. Druhou možností je hardware peněženka, která není připojená k internetu a není zde možnost okradení. 

Těžba bitcoinu

Další možností je těžba bitcoinu. Ta se zakládá jednoduše řečeno na potvrzování jednotlivých transakcí. Za každou transakcí se vždy schovávají poplatky za převod, pohybující se okolo 250 korun, které ve velké části skončí u těžaře. Těžba bitcoinu je možná na CPU, GPU a speciálních ASIP čipech (speciální hardware, vytvořen pro těžbu kryptoměn, ale jsou hůře dostupné a drahé). Převážně se těží na GPU, tedy grafických kartách. Je však důležité si uvědomit, že pokud chcete těžit tisíce korun denně, musíte si pořídit velké množství těchto karet. A ty jsou v této době, kdy je těžba na svém vrcholu oblíbenosti, velice těžce dostupné a velice drahé. 

Bitcoin zdarma

Pokud byste chtěli bitcoin zdarma, je důležité si dát veliký pozor. Jak již slovo zdarma vypovídá, mnohdy se jedná pouze o podvod, který z vás chce získat buď osobní údaje, peníze či reklamu na sociálních sítí. Dají se však vyhrát v různých soutěžích u celebrit či existuje i hra, během které můžete jednou za hodinu ,,zatočit”. Padne vám určité číslo za které dostanete malinké množství BTC (obvykle 0.05 dolaru). Asi se ptáte, jak toto může být výhodné. Pro vás to mnohdy výhodné není, jelikož vy dostanete pouze malé množství BTC, ale tato stránka vám během jednoho ,,zatočení” předloží několik reklam. Tím stránka získá finance, které poté může vyplácet uživatelům. Ale je velice jasné, že více vydělá rozhodně provozovatel této hry.

Investice do bitcoinu 

Abychom si to shrnuli, bitcoin rozhodně je dobrá koupě, pokud se v tomto prostředí vyznáte a víte, kdy nakupovat a prodávat. Vždy si však dávejte pozor, je velice jednoduché propadnout závislosti. Do bitcoinu a kryptoměn vložte pouze takové peníze, které můžete ztratit a nezapomeňte, že trader a ,,závislák” se liší v tom, že trader má svou obchodní strategii a nikdy nepropadá panice, a pokud ztratí určitý obnos peněz, nesnaží se ho stejnou chybou vrátit zpět.

Témata: bitcoin, kryptoměny, peníze, investice, investování, finance | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Creative Digitus

Česká republika