Jak a kam investovat

Zadavatel: Creative Digitus | 13.4.2021 | Finance, ekonomika

Mnoho lidí zasáhla koronavirová situace a mnoho lidí začalo hledat, kde by se dalo ušetřit a kde přijít na další peníze. Spousta lidí dokázala využít příležitosti a investovala peníze do kryptoměn, akcií, komodit nebo nemovitostí. Své peníze zhodnotili o desítky až stovky procent. Představujeme několik zajímavých investičních příležitostí, které získaly oblibu investorů zejména v posledních měsících.

Investování do kryptoměn

Pokud se rozmýšlíte nad investicí do kryptoměn, nezapomeňte, že před bychom měli rozumět tomu, do čeho investujeme. Kryptoměny proto studujte. Mnoho lidí využilo propad cen kryptoměn v minulém roce a nyní, kdy např. Bitcoin přesahuje kurz 60 tisíc dolarů, počítají svůj zisk z investice ve stovkách procent. To je lákavá varianta, avšak zpětně se investiční rozhodnutí počítají velmi snadno. Jak investovat do bitcoinu?

Investování do bitcoinu je vnímáno jako nejbezpečnější varianta. Existují i alternativní kryptoměny. Patří mezi ně např. Ethereum (ETH), Cardano (ADA), Litecoin (LTC), Ripple (XRP), Polkadot (DOT), VeChain (VET), Stellar (XLM) a další. Nejlepší kryptoměny je spojení, které používají spíše začínající investoři. Musíme si uvědomit, že existuje nepřeberné množství, takže proveďte bližší průzkum, do které digitální měny investovat peníze.

Investice do akcií

Investování do akcií je další možností, jak zhodnotit své peníze, akcie mají navíc . Vyhledal bych si akcie společností, které se během průběhu roku mohou zvětšit. Lze uvažovat o akciích Facebook, Tesla, Intel, AMD či Astra Zeneca. Akcie jsou volatilvní, je třeba proto počítat s investičním horizontem minimálně 3 roky.

Určitou alternativou k akciím jsou ETF investice. Pokud nechcete manuálně vybírat společnosti, do kterých investovat, využijte ETF, které jsou výběrem několika akciových titulů. Jedním z nejoblíbenějších ETF je index SP500 a Nasdaq.

Komodity

V neposlední řadě popřemýšlejte nad investicí do komodit. Jedná se o olej, zlato a stříbro. Největší zisk může udělat méně známá komodita olej. Ta totiž za první kvartál získala obrat 102 %. Dá se tedy předpokládat, že v tomto pohybu bude pokračovat i nadále. Zlato v posledních měsících ztratilo 10 %, ale během léta se může vše otočit a zlato může začít stoupat.

Analytici nepředpokládají pro stříbro výrazný růst ceny. Stříbro bylo vždy spíše doplňkovou komoditou a investoři investují převážně do jiných komodit. Zisky z komodit lze obecně očekávat v řádu několika procent.

Investice do nemovitostí

Řada investorů se začíná častěji ptát, jak začít investovat do nemovitostí. Důvodem jsou nízké úrokové sazby hypoték a současně také obava před zvyšující se inflací. Nemovitosti slouží také jako výborný diverzifikační nástroj, pokud investor má již investice v akciích, komoditách či kryptoměnách.

Největší potenciál pro zisky z investování mají zřejmě kryptoměny, na druhou stranu se jedná o kontroverzní investici, velmi rizikovou až na samé hranici sázení. Upozorňujeme, že je lehké sklouznout ke gamblingu, proto tedy vždy vkládejte pouze to, co si můžete dovolit ztratit a nikdy nenakupujte při vzrůstu. Snažte se nepropadat panice a věřte ve vlastní investiční strategii a plán.

Témata: investice, investice do nemovitostí, kryptoměny, bitcoin, zlato, akcie | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Creative Digitus

Česká republika