Likvidace palet? Nejdříve je zkuste prodat

Likvidace palet?
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 15.4.2019 | Stavebnictví

Praha (Pressweb) - Co s dřevěnými přepravními paletami, na kterých jste přivezli zboží, ale už pro ně nemáte využití? Zbytečně vám zabírají místo ve skladu nebo na dvoře, vlivem povětrnosti postupně chátrají a nakonec se nedají použít ani jako palivo. Likvidace palet je elegantní řešení. Existují firmy, které se vám o palety postarají a ještě vám za ně zaplatí. Zbavíte se tak zbytečné přítěže a dostanete palety znovu do oběhu. Tyto přepravní podložky vydrží delší dobu používání, jejich konstrukce zvládá i nešetrné zacházení.  Vyřazují se jen poškozené palety. Míru poškození, při němž už nelze paletu využít, upravují normy.

Likvidace palet - jejich vyřazení určují normy

Likvidace palet ještě neznamená, že se zničí. Podle normy se vyřazují palety, které mají obnažený spojovací materiál, chybějící nebo naštíplé přířezy, zničené špalíky. Rozsah poškození posoudí firma, která se zabývá výkupem palet. Velmi často se stává, že si myslíte, že palety jsou na vyřazení, ale výkupní firma vám za ně dá ještě peníze. Například firma Europal Tůmovka si pro palety přijede do 50 kilometrů zdarma, pokud jich máte větší množství. Ne vždy je dobrým řešením likvidace palet. Na to je času dost, nejdříve je zkuste prodat.  

Ze starých palet může být i zahradní nábytek

Myslíte si, že likvidace palet znamená, že je rozřežete na palivové dříví? Někdy to není třeba. Existují různé kreativní způsoby, jak nepotřebné palety využít. Pokud jsou palety zasažené dřevokaznou houbou, je skutečně nejlepší použít je jako palivo nebo je odvézt do sběrného dvora. Ale palety se dají využít jako zahradní nábytek – na stoly či lavice. S trochou povrchové úpravy mohou být palety ještě nějaký rok užitečné. Ani stará patina nevadí, naopak někdo právě vyžaduje, aby přířezy na nábytek byly ze starých palet.

 

Témata: dřevěné palety, palety, paleta, likvidace palet, výkup palet | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300