Spotřebiče Karma, Moratop potřebují pravidelné revize

Spotřebiče Karma, Moratop revize
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 14.12.2017 | Reality, bydlení

Praha (Pressweb) - Jestliže máte v bytě plynové spotřebiče, například značek Karma či Moratop, nezapomínejte na pravidelné revize a kontroly. Plyn je dobrý sluha, ale špatný pán. Zemní plyn sice není jedovatý, ale když vám někde uniká, může se v nevětraných prostorách hromadit a se vzduchem vytváří třaskavou směs. Pak staří malá jiskra a byt vám vyletí do vzduchu. To nejsou plané hrozby, takové nehody se stávají. Každý technik vám řekne, že na plyn si musíte dávat velký pozor. Je třeba odstranit každou, i drobnou netěsnost. Zvláště staré spoje u plynových trubek postupně vysychají a netěsnostmi plyn uniká.

Pravidelná údržba značek Karma a Moratop se vyplatí

Plynové spotřebiče značek Karma či Moratop jsou spolehlivé, ale jen když mají pravidelnou údržbu. Při montáži nového spotřebiče nespoléhejte na zkušeného souseda, ale vždy si ho nechte namontovat odborníkem. Ten také provede vstupní revizi, to znamená, že ověří kvalitu spojů i správnou činnost spotřebiče. Měl by mít oprávnění revizního technika, tedy, že je pro tuto práci kompetentní. Ale to neznamená, že dalších deset let budete spotřebič používat a nikdo se na něj nepřijde podívat. Odborníci doporučují, aby se pravidelné kontroly prováděly jednou ročně.

Firma Plynoservis Praha má zkušené opraváře

Kromě kontrol plynových spotřebičů zákon stanoví i termín pro pravidelné revize. Ty se mají provádět jednou za tři roky. Pravidelné revize spotřebičů nejsou samoúčelné. Revize ukáží, co je nutné opravit, co vyměnit. Firma Plynoservis Praha se věnuje kontrolám a opravám značek Karma, Mora a Gamat. Při opravách vyměňuje vadné membrány, termočlánky a čidla, čistí výměníky, hořáky a trubky. Čas od času je nutné vyměnit těsnění, vyčistit a promazat pohyblivé díly. U topidel značky Gamat se mohou porouchat piezo-zapalovače, je také vhodné pravidelně čistit vnitřky topidel a hořáků.

 

Témata: karma, Mora, moratop, oprava karma, revize plynového zařízení, revize karma | Region: Praha

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300