Dedikované servery – to je bezpečnost a vysoký komfort

Dedikované servery
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 15.12.2016 | Telekomunikace, IT

Praha (Pressweb) - Před časem se ještě vyplatilo mít vlastní datové centrum, zaměstnávat IT pracovníky a starat se o baterii serverů. Ale dnes? Na serverové vybavení a servis jsou kladeny stále vyšší nároky. Vývoj jde tak rychle, že byste museli stále častěji kupovat výkonnější zařízení, školit obsluhu a náklady by vám neúměrně rostly. Výhodnější je pronájem těchto zařízení. Jde o dedikované servery nebo managed servery. Tato IT zařízení s nikým nesdílíte, jejich kapacita je určena výhradně vám. Dedikované servery a managed servery jsou výhodným řešením i pro budoucnost vašeho podniku.

Dedikované i managed servery – výhody pronájmu

Dedikované servery, stejně jako managed servery jsou umístěny v samostatném datacentru. Firma, která tyto servery vlastní, například VS Hosting, se stará o to, aby měly dostatečný zdroj a také zálohu, kdyby došlo k výpadku energie. Provádí opravy hardware, jejich servis a údržbu. Software je však v režii společnosti, která si dedikované servery pronajímá. Sama si instaluje operační program, provádí vyladění i jeho aktualizace, stará se o mailové i databázové služby. Pro dedikované servery platí, že jejich vlastníkem je firma, v jejímž středisku jsou, ale data patří firmě, jež si zařízení pronajímá.

Managed servery – o vše se starají zkušení administrátoři

Managed servery jsou variantou dedikovaných serverů – jsou pronajímány, s nikým nejsou sdíleny, administrátoři datového centra se starají nejen o hardware, ale také o software. Firma, která si je pronajme, předá veškerou starost zkušených administrátorům, kteří jsou školeni na všech úrovních. Managed servery – to je další krok k tomu, aby si firmy uvolnily ruce pouze ke svému podnikání a IT oblast přenechaly odborníků.  Už nemusí myslet na aktualizace, zálohování či ladění. V datovém centru je servis 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. VS Hosting obhospodařuje na 8 tisíc serverů.

 

Region: Praha

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300