Sporáky se vrací do chalup i rodinných domků

Moderní sporáky se vrací do chalup i rodinných domků
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 15.12.2016 | Reality, bydlení

Praha (Pressweb) - Do chalup i rodinných domků se znovu vrací sporáky na dřevo. Jak je to možné? Topíte i vaříte s použitím nejlevnějšího paliva. Na dřevo se v minulých desetiletích zapomnělo, ale s rostoucí cenou energii se stalo atraktivním palivem. Sporáky jsou tak velmi efektivní a dodávají domovu zvláštní kouzlo. Chce to jen trochu zvyku, protože vaření na sporáku ovládaly naše babičky ale tato dovednost se trochu zapomněla. Ale jestli si vzpomínáte, jídlo uvařené na sporáku chutnalo skvěle. A buchty z trouby – to už byla opravdová pochoutka. Kdo poznal moderní sporáky, už na ně nedá dopustit.

Sporáky jsou díky moderní technologii velmi efektivní

Sporáky jsou skvělé proto, že moderní technologie umožnila úsporné hoření. Už nemusíte stále přikládat polínka, jakmile se sporáky roztopí, vydrží dlouho. Pokud hodláte tímto topidlem vytápět více místností, vyberte si sporáky s výměníkem. Výměník je nádoba s vodou, která se ohřívá a rozvádí se rozvody po celém bytě nebo domku. Sporáky s výměníkem slouží na vytápění v zimě či k přípravě teplé vody. V létě se vyplatí jej zkombinovat s doplňkovým elektrickým nebo plynovým ohřevem, když se ve sporáku netopí. Ale když máte chalupu na horách, přitápíte si celý rok.

Sporáky s výměníkem vytopí celý domek

Špičkové sporáky mají kapilární termostat, který ovládá přívod vzduchu a umožňuje tak dokonalejší - třístupňové spalování. Topit se dá dřevem, dřevěnými briketami, uhelnými briketami nebo i uhlím. Tepelný výkon se dá regulovat pomocí klapek a zvedacího roštu. Sporáky s výměníkem dokáží vytopit celý prostor domku, například až 150 metrů čtverečných. Účinnost výkonných sporáků je více než 80 procent. Tyto sporáky mají zabudovaný teploměr, který sleduje teplotu ohřívané vody. Některé sporáky se dají zabudovat také do kuchyňské linky. 

 

Témata: sporáky, sporáky na dřevo, sporák s výměníkem, krby, kamna | Region: Moravskoslezský kraj

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300