Moderní kuchyňské sporáky navazují na tradici

Moderní kuchyňské sporáky
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 15.1.2018 | Reality, bydlení

Praha (Pressweb) - Když někdo tvrdí, že není nad buchty upečené v troubě starého kachlového sporáku, asi si budete myslet, že přehání. Ale je to pravda. Trouby v kuchyňském sporáku dokáží skutečně vytvořit takové prostředí, které má vliv i na chuťové vlastnosti jídla. Je to jako, když se pekl chléb ve staré kamenné peci. Také byl trochu jiný a s pěknou křupavou kůrčičkou. Dnešní moderní sporáky vycházejí ze starých zkušeností a přidávají moderní technologii, aby byl proces hoření co nejefektivnější. Co je však nejdůležitější, že jejich provoz je velmi levný. Palivem je zejména dřevo nebo dřevěné brikety.

Moderní sporáky jsou vhodné na chalupy, chaty i do rodinných domů

Sporáky si lidé pořizují na chalupy, chaty nebo i do rodinných domů. Jsou výhodné zejména v zimě, kdy si uvaříte a tepelnou energii využijete zároveň na vytápění. Je to jako dnešní slogan – dva v jednom. V jedněch kamnech vaříte a zároveň topíte. Dnešní moderní sporáky však mají oproti starým kachlovým kamnům jednu výhodu – velmi účinné spalování. Moderní technologie umožňuje, aby byl proces hoření efektivní a uvolnil co nejvíce teplené energie. Dříve hodně tepla uniklo komínem, ale dnes je to jiné. Jednoduše se to dá říci tak, že méně přikládáte, ale máte více tepla.

Za skleněnými dvířky plápolá oheň. Není to nádherné?

Dnešní sporáky mají různý vzhled. Připomínají staré klasické sporáky na nožičkách, což jistě ocení milovníci tradic. Jiné jsou velmi účelné, obsahují i troubu a také je vidět ohniště za skleněnými dvířky. Právě kamna, kde můžete pozorovat plápolající oheň, jsou velmi žádaná. Pohled na oheň se totiž nikdy neomrzí, v místnosti vytváří kouzelnou atmosféru. Odborníci navíc tvrdí, že teplo z těchto kamen je příjemné a našemu tělu prospívá. Kritici možná namítnou, že kolem těchto kamen bývá nepořádek, ale dnes už to tak není. Můžete využívat dřevěné nebo uhelné brikety, takže prostor na zemi před kamny zůstává čistý, bez odřezků kůry a větviček.

 

Témata: sporáky, sporák, moderní sporáky, sporáky na tuhá paliva | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300