Knihovna je v pohybu!

Zadavatel: Městská knihovna v Praze | 15.1.2014 | Sport, volný čas, zábava
obálka knihy Sparta-Slavia

Praha (Pressweb) - Většina lidí si knihovnu se sportem příliš nespojuje. Ani se nepředpokládá, že by knihovníci měli ke sportování nějaký větší vztah. Přitom opak může být pravdou – mezi zaměstnanci Městské knihovny v Praze jsou lidé, kteří závodně tančili standardní tance, věnují se tanci na tyči, aktivní turistice nebo jezdí do práce na kole.

Protože rok 2014 bude tematicky věnovaný právě pohybu, tak bychom chtěli připomenout, že i v knihovně (kromě sportujících knihovníků) se dá na sport narazit. Do programové nabídky budeme po celý rok zařazovat pořady, kde sport a pohyb hrají hlavní roli.Michal Bulička, instruktor skialpinismu a vysokohorské turistiky, zájemce seznámí ve dvou přednáškových blocích s lyžařskými disciplínami ve volném terénu a představí vybavení, které je pro skitouring potřeba. Chybět nebudou ani praktické rady, jak se zachovat při lavině, nebo kam vyrazit na horskou túru.

Skialpinismus? Skitouring? Freeride? Seznamte se!, 15. 1. 2014 od 18.00 a 20.00 hodin, malý sál Městské knihovny v Praze, Mariánské nám. 1, Praha 1

Rok v pohybu a film

Pohyb se promítne také do dramaturgie filmové cyklu Rok v pohybu, který představí filmy s taneční a sportovní tematikou. Všechny filmové projekce se konají ve velkém sále Městské knihovny v Praze na Mariánském nám.

Ve středu 22. 1. budeme moci v dokumentárním filmu Sama proti času sledovat cestu Martiny Sáblíkové z malého města na úpatí Vysočiny až na Olympijské hry v Soči.

Cyklistický nadšenec François Nouel se rozhodne splnit si svůj dětský sen a jet Tour de France 12. 2. ve filmu Velký závod.

Rivalové Niki Lauda a James Hunt spolu budou na okruzích Formule 1 soupeřit 19. 2. A titul mistra světa ale může získat jen jeden z nich.

A 26. 2. se v rytmu Tango libre protančíme i vězením. Tango totiž není jen tanec, ale emoce, která vás úplně pohltí.

A něco ke čtení

Memoáry slavných fotbalistů, ohlédnutí za Olympijskými hrami, sportovní pravidla, ale i šachové partie, hatha jóga, gamebooky nebo scénáře táborových her. To všechno patří do knih, které v knihovně řadíme do oddílu Sport. Co je v této oblasti nového je možné zjistit v seznamu novinek na adrese http://www.mlp.cz/cz/novinky/nove-tituly/ - řádek Sport.

Témata: skialpinismus, skitouring, freeride, film | Region: Praha

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Městská knihovna v Praze

Mariánské nám. 1
115 72 Praha 1
Kontaktní osoba: Lenka Hanzlíková
Tisková mluvčí
lenka.hanzlikova@mlp.cz
+420 733 160 007
Obrázek uživatele MKP
Městská knihovna v Praze je největší městskou knihovnou v České republice. Své služby poskytuje po celé Praze prostřednictvím více jak 40 poboček a 3 vozidel pojízdné knihovny. Kromě půjčování klasických tištěných knih, hudby, filmů, map, obrazů, not, deskových her a časopisů, zpřístupňuje také e-... vice ›
Městská knihovna v Praze
Mariánské nám. 1
115 72 Praha 1
Česká republika
knihovna@mlp.cz
Tel: +420 222 113 555