Za spolupracovníky v práci chceme muže třikrát častěji než ženy

Zadavatel: e.vox, spol. s r. o. | 15.11.2021 | Kariéra, vzdělávání

Praha (Pressweb) - 15. 11. 2021: Pokud si lidé můžou vybrat, s kým v práci spolupracovat: 14,5 % jich dává přednost mužským kolegům, zatímco o ženské spolupracovnice stojí jenom 5,1 % lidí. Vyplývá to z průzkumu, který pro personální agenturu Předvýběr.CZ uskutečnila společnost STEM/MARK.

Samotné ženy přitom dávají mužům přednost ještě víc (15,8 %), stejně tak mezi samotnými muži je nepatrně větší zájem o ženy (5,3 %).

A naopak: s muži chce pracovat méně mužů (13,3 %), než je průměr celé populace, a stejně tak nepatrně méně je žen, které by si vybraly ženu za spolupracovnici (4,9 %).

„Potvrzuje se tak, že lidé dávají přednost smíšeným kolektivům,“ hodnotí výsledky František Boudný, ředitel Předvýběru.CZ. „Známá je i skutečnost, že v ryze mužském, ale i ženském týmu vládne větší rivalita,“ dodává šéf personálky.

Naprostá většina dotázaných se shodla, že lidé mají za stejnou práci dostávat stejné finanční ohodnocení, bez ohledu na pohlaví: s výrokem rozhodně souhlasí 63 % lidí, dalších třicet spíše souhlasí, spíše nesouhlasí pět procent respondentů a jenom dvě procenta lidí rozhodně nesouhlasí.

A jak je to v praxi? Podle 35 % účastníků průzkumu ženy i muži u jejich zaměstnavatele dostávají stejnou výplatu, zatímco jedenáct procent lidí tvrdí, že nikoli. (Pro úplnost: 26 % respondentů nedokázalo odpovědět a 28 % lidí nemá zaměstnavatele.)

Online průzkum proběhl v rámci Českého národního panelu na reprezentativním vzorku 510 respondentů internetové populace ve věku 18-64 let.

::

Předvýběr.CZ je česká personální společnost, která působí na trhu od roku 2008. Soustředí se na předvýběr vhodných kandidátů, kdy oslovuje uchazeče přes online pracovní portály, online databáze, rozsáhlou interní databázi kontaktů a sociální sítě. O kvalitní vyhledávání a relevantnost kandidátů se stará 45 zaměstnanců pracujících v pražské centrále a v regionálních kancelářích na Vysočině, v Brně a v Ostravě. Personální agentura je generálním partnerem klubu Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav, generálním partnerem Předvýběr.CZ Bike Maratonu Vysočina a partnerem fotbalového klubu FC Vysočina Jihlava. Podporuje činnost Nadačního fondu Toník a spolku Dobré víly.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

e.vox, spol. s r. o.

Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Kontaktní osoba: Zdeněk Fekar
mediální poradce
zdenek@evox.space
+420 775 599 024
Obrázek uživatele e.vox
Poskytujeme služby v oboru marketingových komunikací, zejména poradenství v oblasti public relations. Tiskové zprávy, letáky, inzeráty, komunikace se zákazníky, video nebo prezentace na facebooku a jiných sociálních médiích? Cokoli potřebujete, neváhejte a ozvěte se.
e.vox, spol. s r. o.
Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Česká republika
flotila@evox.space
Tel: +420 775 599 024