V příštím roce budeme brát nejčastěji o pět procent více

Zadavatel: e.vox, spol. s r. o. | 15.11.2018 | Kariéra, vzdělávání

Praha (Pressweb) - 15. 11. 2018: Nejvíce podniků plánuje v příštím roce zvýšit mzdy v průměru do pěti procent. Sedm procent malých a středních firem mzdy zvyšovat nebude. Uvedli to personalisté a šéfové firem v online šetření personální společnosti Předvýběr.CZ.

„Polovina z firem přiznává, že se tak snaží být atraktivnější na trhu práce v době, kdy není dostatek volných zájemců o práci,“ vysvětluje obchodní šéf Předvýběru.CZ František Boudný.

Čtrnáct procent firem uvedlo záměr zvýšit mzdy až o deset procent, vyšší růst platů ale v segmentu malých a středních firem nikdo z respondentů nepotvrdil. „Rekordně nízká nezaměstnanost trvá už dlouho a firmy si zvykly víc přemýšlet, které lidi opravdu potřebují a jak práci rozdělit mezi ostatní. Až na klíčové pozice nepotřebují zaměstnance přeplácet,“ říká ředitel společnosti.

Čtrnáct procent firem uvedlo záměr zvýšit mzdy až o deset procent, vyšší růst platů ale v segmentu malých a středních firem nikdo z respondentů nepotvrdil. „Rekordně nízká nezaměstnanost trvá už dlouho a firmy si zvykly víc přemýšlet, které lidi opravdu potřebují a jak práci rozdělit mezi ostatní. Až na klíčové pozice nepotřebují zaměstnance přeplácet,“ říká ředitel společnosti. „I když je ze strany zaměstnanců v poslední době enormní tlak na zvyšování platu, tak většina firem dosáhla svého stropu a o dalším zvyšování mezd v příštím roce rozhodně neuvažují,“ dodává.

Překvapivá je přetrvávající propast v odměňování mezi loajálními a novými zaměstnanci, kdy dlouhodobí zaměstnanci mívají často výrazně nižší plat. „Ačkoli devětadvacet procent firem potvrdilo, že se jich to týká, jenom polovina z nich hodlá tento stav změnit,“ uzavírá František Boudný.

::

Předvýběr.CZ je česká personální společnost, která působí na trhu od roku 2008. Soustředí se na předvýběr vhodných kandidátů, kdy oslovuje uchazeče přes online pracovní portály, online databáze a rozsáhlou interní databázi kontaktů. Výsledkem úsilí společnosti je více než 150 zpracovaných pracovních pozic měsíčně, nejenom v České republice, ale i na Slovensku, v Polsku, Maďarsku, Chorvatsku a Slovinsku. O kvalitní vyhledávání a relevantnost kandidátů se stará 30 zaměstnanců. Předvýběr.CZ je partnerem klubu úřadujících mistrů Technology Florbal Mladá Boleslav, fotbalového klubu FC Vysočina Jihlava a platformy ELIIT pomáhající profesionálním sportovcům se začleněním do běžného života po ukončení kariéry.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

e.vox, spol. s r. o.

Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Kontaktní osoba: Zdeněk Fekar
mediální poradce
zdenek@evox.space
+420 775 599 024
Obrázek uživatele e.vox
Poskytujeme služby v oboru marketingových komunikací, zejména poradenství v oblasti public relations. Tiskové zprávy, letáky, inzeráty, komunikace se zákazníky, video nebo prezentace na facebooku a jiných sociálních médiích? Cokoli potřebujete, neváhejte a ozvěte se.
e.vox, spol. s r. o.
Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Česká republika
flotila@evox.space
Tel: +420 775 599 024