Třetina firem zvýší hodnotu stravenek

Zadavatel: e.vox, spol. s r. o. | 15.11.2017 | Kariéra, vzdělávání

Praha (Pressweb) - 14. 11. 2017: Podle online průzkumu Předvýběru.CZ mezi 2979 zaměstnavateli hodlá víc než třetina firem zvýšit hodnotu stravenek poskytovaných zaměstnancům.

Ještě v letošním roce to plánuje 9 % firem, hned v lednu 7 % respondentů a zbylých osmnáct procent dotázaných zvýší hodnotu stravenek v průběhu roku 2018.

„Jednak to souvisí s dobrým stavem ekonomiky, navíc stravenky patří trvale k důležitým zaměstnaneckým benefitům,“ říká František Boudný, obchodní ředitel Předvýběru.CZ.

Podle 77 % respondentů jsou stravenky významný, i když nikoli nejdůležitější benefit. Šestnáct procent firem je ovšem považuje za nejdůležitější výhodu poskytovanou zaměstnavatelem. Pouze v sedmi procentech podniků je považují za stále méně důležité.

Trendem jsou elektronické stravenky

Součástí průzkumu byl i postoj k elektronické variantě stravenek. Jedenáct procent firem uvedlo, že tuto variantu již nabízí, 39 % firem o ní uvažuje.

Podle třiadvaceti procent firem elektronické stravenky představují jednodušší administrativu. Jen sedm procent se domnívá pravý opak: jde o komplikaci navíc, protože kromě e-stravenek musí firma některým zaměstnancům poskytovat papírové stravenky.

Téměř každá druhá firma (39 %) ale zatím o elektronických stravenkách neuvažuje.

::

Předvýběr.CZ je česká personální společnost, která působí na trhu od roku 2008. Soustředí se na předvýběr vhodných kandidátů, kdy oslovuje uchazeče přes online pracovní portály, online databáze a rozsáhlou interní databázi kontaktů. Výsledkem úsilí společnosti je více než 150 zpracovaných pracovních pozic měsíčně, nejenom v České republice, ale i na Slovensku, v Polsku, Maďarsku, Chorvatsku a Slovinsku. O kvalitní vyhledávání a relevantnost kandidátů se stará 30 zaměstnanců.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

e.vox, spol. s r. o.

Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Kontaktní osoba: Zdeněk Fekar
mediální poradce
zdenek@evox.space
+420 775 599 024
Obrázek uživatele e.vox
Poskytujeme služby v oboru marketingových komunikací, zejména poradenství v oblasti public relations. Tiskové zprávy, letáky, inzeráty, komunikace se zákazníky, video nebo prezentace na facebooku a jiných sociálních médiích? Cokoli potřebujete, neváhejte a ozvěte se.
e.vox, spol. s r. o.
Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Česká republika
flotila@evox.space
Tel: +420 775 599 024