Podzim v Divadle Kámen S citem

Od 23. září budeme pokračovat v uvádění této hry, která je vystavěna nad půdorysem úspěšného a zároveň poněkud kontroverzně přijímaného nejnovějšího románu Jáchyma Topola Citlivý Člověk.
Zadavatel: Divadlo Kámen | 14.9.2020 | Kultura, hudba, divadlo
Divadlo Kámen: S citem
Autor fotografie:
Di

Praha (Pressweb) - V nové divadelní sezoně Divadlo Kámen naváže na dramaturgickou linku děl inspirovaných literárními předlohami (zmiňme například hry OK plus F nebo Přesně 42 zubů) dalšími divadelními setkáními u posázavské lovestory S citem. Od 23. září budeme pokračovat v uvádění této hry, která je vystavěna nad půdorysem úspěšného a zároveň poněkud kontroverzně přijímaného nejnovějšího románu Jáchyma Topola Citlivý Člověk, který byl už nyní, 3 roky od vydání, přeložen do několika jazyků.

Od listopadové premiéry se ukazuje, že toto divadlo zasazené do příprav velkolepé svatby v „růžovém posázavském borďásku“ mimo jiné mnohým lidem pomáhá najít cestu k románu a objevit další pohledy na něj. Hra totiž není jen divadelní adaptací, ale svébytným výtvorem, který je románem inspirován a vychází z jeho atmosféry, ale žije vlastním svobodným životem a vede tak s románem dialog – někdy souladný, v jiných okamžicích nesouhlasný až hádavý.

O neortodoxním přístupu Divadla Kámen k inspiraci literárním dílem píše prof. Jan Císař v této recenzi: https://www.divadlokamen.cz/recenze_s_citem_j_cisar_1

Těšíme se na další, podzimní reprízy. Některých představení se účastní i Jáchym Topol, který doplňuje divadelní část svým autorským čtením. První čtení je plánováno hned na 23.9.

„Je pro mě radost sledovat, jak ve hře S citem – a potom při autorském čtení – román a divadlo vzájemně interagují. Ještě nikdy jsem neměl možnost pracovat s textem, jehož čtenáři tvoří podstatnou část publika. Hrát si s touto veličinou je vzrušující a reakce diváků a jejich následné komentáře nesmírně zajímavé,“ říká režisér Petr Odo Macháček.

„Mám tady daleko menší trému, protože jsem doplňkem divadelního představení, za které nese odpovědnost Odo Macháček a jeho ensemble. I díky tomu mě čtení tady vyloženě baví,“ říká spisovatel Jáchym Topol.

Tvůrci inscenace si román CČ oblíbili natolik, že na listopad připravují další hru, kterou inspiruje. Název bude „Poříčská madona“. „Bude úplně jiná než S citem. Po všech stránkách. Obě hry bude spojovat jen překrásné bahnité, žabincovité Posázaví a hlavní postava uhrančivé posázavské najády Světlany.“

více na: https://www.divadlokamen.cz/s_citem

Fotografie v tiskovém rozlišení: https://divadlokamen.cz/fotografie

Témata: kultura, volný čas, divadlo, literatura, umění, Jáchym Topol | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Divadlo Kámen

Nekvasilova 625/2
186 00 Praha 8
Kontaktní osoba: Helena Macháčková
helena.hedvika@divadlokamen.cz
Obrázek uživatele Divadlo Kámen
Divadlo Kámen je pražské autorské divadlo. Působí ve vlastním divadelním studiu pro 50 diváků poblíž stanice metra Invalidovna. Od roku 1999 hraje každoročně kolem 30 představení. Jeho zakladatelem a režisérem je Petr Odo Macháček. Divadlo Kámen se zaměřuje na originální formy moderní činohry... vice ›
Divadlo Kámen
Nekvasilova 625/2
186 00 Praha 8
Česká republika
info@divadlokamen.cz
Tel: +420 606 167 399, 606 604 875