Plyn je levný, ale započítejte montáž a servis plynových zařízení

Montáž a servis plynových zařízení
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 13.8.2020 | Reality, bydlení

Praha (Pressweb) - V místech, kam je přiveden plyn, je výhodné se pustit do výstavby rodinný domů. Takové lokality jsou pro stavebníky velmi zajímavé, protože vytápění plynem je levnější než elektřinou, je ekologické a také pohodlné. Plyn se potom stává základním zdrojem, protože se využívá na ohřev vody i vaření. Vstupní investice jsou nižší, ale je třeba započítat také montáž a servis plynových zařízení. Kdo nikdy plynový spotřebič neměl, může mít obavu z toho, že úniky plynu mohou způsobit výbuch. Dnešní spotřebiče však mají pojistku, která náhodnému úniku zabrání.

Některé firmy nabízejí montáž a servis plynových zařízení 24 hodin denně

Montáž a servis plynových zařízení nabízí více společností, ale lepší je dát přednost té, která je ochotna přijet na opravu kdykoli. V případě plynu je to nutné, protože zůstat bez plynového topení několik dní v zimě je určitě velmi nepříjemné. Vždy se proto podívejte, zda opravárenská firma nabízí servis 24 hodin denně. Ale nejde jen o montáž a servis plynových zařízení, ale také o pravidelné kontroly a revize. Jestliže si navyknete na pravidelné roční prohlídky, budete mít podstatně méně závad během roku, a servis vás přijde levněji.

Vyplatí se pravidelné roční kontroly vašich spotřebičů

Jestliže jste si už vybrali firmu, která vám zajistí montáž a servis plynových zařízení, podívejte se, zda nenabízí také revize. Ty jsou podle zákona povinné jednou za tři roky. Dělí se na vstupní revizi, kterou většinou zajistí firma, jež bude u vás nový spotřebič instalovat, dále na provozní revize. Při revizní prohlídce se technici zaměřují zejména na to, zda z některých dílů a spojů neuniká plyn, zda nejsou jednotlivé částí příliš opotřebované. Součástí revizní zprávy je výčet závad, které musí majitel spotřebiče dát opravit. Při pojistné události způsobené únikem plynu, se pojišťovny vždy ptají, zda máte platnou revizi.

 

Témata: montáž a servis plynových zařízení, servis plynových ohřívačů, karma, Mora, moratop | Region: Praha

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300