Máte zboží k exportu? Hledejte firmu, která nabízí prodej palet

Hledejte firmu, která nabízí prodej palet
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 13.8.2020 | Průmysl, energetika

Praha (Pressweb) - Máte výhodnou zakázku na své zboží, ale hledáte, která firma nabízí prodej palet? Uskladnění zboží na palety usnadňuje jeho manipulaci a transport nejen v tuzemsku, ale i po celé Evropě. Původně se na paletách dopravovalo zboží ve vagonech po železnici, ale pak obchodníci zjistili, že je to výhodné i při automobilové dopravě. Dnes je paletová doprava rozšířená nejen na celém evropském kontinentu, ale i ve větší části světa. V jedné zemi naložíte zboží na paletu, v další zemi ho složíte, ale paletu využijete pro další transport. Palety tak neustále kolují, než se natolik poškodí, že se z oběhu vyřadí. 

Výroba a prodej palet podléhají přísným pravidlům

Když se firma rozhodne pro výrobu a prodej palet, musí si obstarat licenci, tedy oprávnění palety vyrábět. Palety musí mít stejné rozměry, zpracování a kvalitu, aby se na ně obchodníci i dopravci mohli zcela spolehnout. Pak je jedno, jestli paleta přišla z Norska nebo ze Španělska. Má pořád stejné parametry a obchodníci tak mohou dopravu zboží snadno plánovat. Výroba a prodej palet je podřízena pravidlům neboli normě. Licencované palety mají označení EUR nebo EPAL. Každý dopravce pak ví, jakou mají nosnost a jak s nimi lze manipulovat.   

Paleta má danou maximální nosnost

Paleta EUR nebo EPAL má rozměry 1 200 x 800 x 144 milimetrů, je vyrobena z jehličnatého nebo listnatého dřeva. Skládá se z prken, které se dělí na přířezy a svlaky, a dále ze špalíků. Ty mohou být i z dřevotřísky. Pro výrobu a prodej palet je dané i to, kolik hřebíků se na zhotovení spotřebuje – je jich 78. Paleta má průměrnou nosnost až 2 000 kilogramů, pokud je zboží na paletě rozložené rovnoměrně a celistvě. Protože se palety se zbožím mohou dávat až tři na sebe, musí se počítat s tím, že spodní paleta má maximální nosnost 4 000 kg. Dřevo na palety nesmí mít větší vlhkost než 22 procent.

 

Témata: prodej palet, palety, dřevěné palety, výprodej palet, výroba palet | Region: Praha

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300