Choroby srdce odhalí záznam EKG

Co odhalí záznam EKG
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 14.8.2019 | Zdraví

Praha (Pressweb) - Jaké jsou nejčastější choroby srdce? Jsou to ateroskleróza, infarkt myokardu, angina pectoris, srdeční arytmie a různé záněty srdce. Spolehlivým vyšetřením, kterým lze tato onemocnění odhalit, je pořízení EKG neboli elektrokardiogramu. Je to záznam činnosti srdce během srdečního cyklu, tedy při vypuzování krve do celého těla. V srdečním svalu se tvoří elektrický vzruch, který aktivuje jednotlivé části srdce a tento sval se v pravidelném rytmu stahuje a uvolňuje. Stahují se síně i komory a pracují také chlopně, aby se krev nevracela zpět. Slabé elektrické ozvěny tohoto složitého procesu lze zaznamenat i na povrchu těla.

Základem EKG je snímání elektrických vzruchů

Přístroje EKG proto využívají elektrické aktivity srdce a pomocí svodů snímají tyto vzruchy a převádějí je do křivky, tedy elektrokardiogramu. Právě pravidelnost srdeční činnosti umožňuje odlišit zdravé srdce od nemocného. Například prodělaný infarkt myokardu i po čase lze zjistit na změněné křivce v určité části srdečního cyklu. Výrobce přístrojů EKG se proto snaží převést co nejpřesněji elektrické vzruchy do elektrokardiogramu. Zařízení na měření činnosti srdce pomocí programů pomáhají lékařům tuto křivku správně interpretovat.

Výrobce přístrojů EKG nabízí škálu produktů

Výrobce přístrojů EKG, například firma Seiva, nabízí na trhu přenosná zařízení EKG i špičkové přístroje pro specializované kliniky. Jsou určeny nejen pro měření srdečního cyklu v klidu, ale i při zátěži nebo kontinuálně. Například přístroj SEIVA CardioTouch Ergolog pro měření srdeční frekvence při zátěži má velký barevný displej, dotykové intuitivní ovládání, automaticky si řídí zvyšování či snižování zátěže na rotopedu či běžícím pásu. Kvalitní programy dokáží odstínit rušivé momenty záznamu a nabídnou lékaři takové podklady, které mu umožní odhalit i náznaky srdeční choroby.

 

Témata: EKG, EKG záznam, měření EKG, EKG pro ordinace, Holter EKG | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300