Historie internetu

K dnešní moderní době neodmyslitelně patří internet. Používáme ho v práci, ve škole, ve volném čase...
Zadavatel: GIT.cz | 14.6.2016 | Kariéra, vzdělávání
Tukutuku magazín
Autor fotografie:
TUKUTUKU

Praha (Pressweb) - ravidelně posíláme maily, vyhledáváme infromace, "googlujeme", serfujeme po sociálních sítích, sdílíme fotky a videa, sledujeme filmy a hrajeme hry..., zkrátka internet se stal součástí našeho života, ale víte vůbec, kde se vzal? Kam až sahají jeho počátky?

Historie internetu spadá do USA, kde se IT technici ve výzkumných vojenských centrech snažili propojit 4 počítače. V roce 1972 se podařilo propojit 50 počítačů. V roce 1981 začaly přibývat další sítě a technologie se stále zdokonalovala, internetové připojení využívaly nejprve státní instituce. V roce 1990 byla spuštěna 1. webová stránka a o rok později byl představen 1. internetový prohlížeč.

V roce 1992 byla k internetu připojena ČR, nejprve jej využívaly státní instituce, školy a  do  domácností se rozšířil až po roce 2000. Lidé nejprve internet využívali především kvůli e-mailové   poště, dnes si  bez internetového připojení řada lidí neumí svůj život představit. Ještě musím uvést jedno důležité datum a tím je rok 2004, kdy byla v USA poprvé spuštěna sociální síť Facebook. Mezi české uživatele se dostala až v roce 2009 a v současné době tuto sociální síť denně navštíví 3,5 miliónu českých uživatelů. Po celém světě má Facebook přes jednu miliardu aktivních uživatelů.

Funkce internetu byla zcela jasná – šíření informací, postupem času se začínají objevovat i další funkce – zábavní, vzdělávací, sociální, politická, ovlivňovací a je zcela na uživatelích, jakou zrovna upřednostňují. Internet zkrátka nabízí šírokou škálu a někdy je těžké se v tom nepřeberném množství dat zorientovat. Neustále se objevují nové a nové portály a já vám doporučím jeden, který splňuje snad všechny funkce, od informační přes vzdělávací až po zábavní. Už jste slyšeli o internetovém časopise s neobvyklým názvem Tukutuku? Ne? Tak neváhejte a podívejte se na tukutuku.cz, čeká tu na vás mnoho zajímavých článků, rozhovorů, rad a informací. Vše je přehledně rozděleno do kategorií – cestování, vztahy, lifestyle, kariéra, zábava, novinky, rozhovory... Pokud neradi čtete dlouhosáhlé články, tak se můžete orientovat i podle časové náročnosti čtení, u každého článku je totiž napsáno, kolik času vám čtení zabere. Redakci tvoří mnoho zapálených novinářů, kteří se s vámi chtějí podělit o vše zajímavé a neobvyklé, zkrátka přesvědčte se sami a uvidíme. Teď jsme si hezky zacestovali v čase, z historie internetu jsme se dostali až k jeho úplné novince.

Témata: tukutuku. novinky, zábava, lifestyle, kariéra, články,   lifestyle blog,   internetový magazín,   internetový časopis,   | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Global Internet Technology s.r.o. - GIT.cz
Žirovnická 1/2389
106 00 Praha 10 - Záběhlice
Česká republika
info@git.cz
Tel: +420 607 724 498