Pro zjištění krevního tlaku se používá holter tk

Pro měření krevního tlaku se používá holter tk
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 12.4.2020 | Zdraví

Praha (Pressweb) Vysoký krevní tlak neboli hypertenzi má podle posledních výzkumů kolem 47 procent mužů a čtvrtina žen nad 25 let. Je to velmi vysoké číslo, protože hypertenze je jedním z hlavních rizikových faktorů vzniku srdečně-cévních onemocnění, na které se v Česku nejvíce umírá. Co je však alarmující, že podle zjištění o své nemoci neví 40 procent mužů a 24 procent žen. Právě neléčený vysoký krevní tlak vede k rozvinutí závažných onemocnění, jako jsou ischemická choroba srdeční, infarkt myokardu a mozková mrtvice. Pro odhalení změn krevního tlaku se používá holter tk.  

Měření holterem tk je nejprůkaznější

Existují tři druhy měření krevního tlaku, z nichž každý má svoji vypovídající hodnotu. Domácí měření má výhodu známého a klidného prostředí bez stresujícího vlivu „bílého pláště“. Doporučuje se provádět měření sedm po sobě jdoucích dnů a několikrát denně. To znamená, že pacient se sám změří ráno před snídaní a večer po večeři dvakrát až třikrát po sobě. Veškerá měření si zaznamenává. Dalším druhem je ambulantní měření u lékaře nebo v lékárně. Nejprůkaznější vyšetření zajistí holter tk. Přístroj má pacient u sebe nejméně po dobu 24 hodin a ten zaznamenává hodnoty krevního tlaku po určitých intervalech.  

Holter tk měří přes den tlak v intervalech 30 minut

Holter tk se skládá z malého tlakoměru a manžety, která se připevní na paži pacienta. Přístroj měří krevní tlak v třicetiminutových intervalech během dne a v noci každou hodinu. Pacient by si během dne měl vést záznamy o své činnosti a subjektivních potížích. Na přístroji holter tk je obvykle i tlačítko, kterým může pacient aktivovat tlakoměr v situacích, které mohou mít vliv na hodnoty krevního tlaku. Je to například po podání léku, po ulehnutí ke spánku či po probuzení. Záznamy z přístroje i pacientovy zápisky poté lékař vyhodnotí.

 

Témata: holter TK, TK holter, EKG, výrobce EKG holterů, výrobce holter | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300