MS v hokeji se blíží – co byste o něm měli vědět?

Zadavatel: Roman Ernst | 14.4.2015 | Sport, volný čas, zábava

Praha (Pressweb) - Je úplně jedno, jestli jste nadšenými sportovními fanoušky, nebo ze všech našich hokejistů znáte jenom Jaromíra Jágra. Jakmile se přiblíží Mistrovství světa v hokeji, všichni svorně usedají před obrazovky a bez předstírání fandí „našim“. Heslo „Češi do toho“ pak zní z každého obýváku. Ale než usednete k obrazovkám, měli byste znát pár podstatných detailů o nadcházejícím mistrovství.

Nejspíš už každý Čech ví, že letos se o medaile bude zápolit právě v České republice, a to v pražské O2 Aréně a ostravské ČEZ Aréně. Stejně tak většina lidí alespoň tuší, že celá tahle sláva začne začátkem května, a to konkrétně již 1. května. To jsou asi ty dvě nejpodstatnější informace, které české fanoušky zvedají ze židlí už nyní. Ale je třeba i vědět, kdy hraje jaký tým, s kým se Češi utkají, jaký silný soupeř nás může ohrozit, kdy se hraje finále a třeba i jaké jsou možnosti sledování zápasů. Takže ještě než to všechno vypukne, upřesněme si to, ať jsme v obraze.

Online i v televizi

Veškeré zápasy bude možné sledovat živě nebo ze záznamu na televizních obrazovkách, a to konkrétně na České televizi. Tam se dočkáme i zasvěcených a odborných komentářů od profesionálů, nahlédneme do zákulisí hokejových zápasů a dozvíme se nejrůznější zajímavosti a perličky o jednotlivých týmech i o celém mistrovství. Zároveň ale můžeme vše sledovat i online, a to možná ještě pohodlněji než v televizi – klidně třeba na notebooku nebo tabletu a nebo ve škole či v práci tajně na chytrém telefonu. Přenos je úplně stejný jako v televizi a bez poplatků a jiných omezení.

Kdo s kým

Český tým je zařazený ve skupině A, kde se postupně utká se soupeři z Kanady, Švédska, Švýcarska, Lotyšska, Francie, Německa a Rakouska. A když úspěšně postoupí, dostane se náš tým do čtvrtfinále, které proběhne 14. května. Semifinále se pak odehraje 16. května a velké finále 17. května, kdy se budou rozdávat medaile (které jsou mimochodem také vyrobené v Česku a obsahují i slavné české sklo). A to vše se bude dít nejen s podporou fanoušků, ale i maskotů mistrovství – postaviček Boba a Bobka.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Roman Ernst

Bohuslava ze Švamberka 790/2
140 00 Praha 4
Kontaktní osoba: Roman Ernst
RErnst@seznam.cz
Roman Ernst
Bohuslava ze Švamberka 790/2
140 00 Praha 4
Česká republika