Nová silniční daň v Belgii zvýší náklady dopravců nejméně o 8 %

Zadavatel: e.vox, spol. s r. o. | 14.3.2016 | Auto-moto, logistika

Praha (Pressweb) - 13. 3. 2016: Od začátku dubna zavádí Belgie novou silniční daň. Pro dopravní společnosti to zhruba o desetinu zvýší náklady, což se může projevit i růstem cen.

Nová daň se týká všech nákladních automobilů nad 3,5 tuny. Zavádí se ve všech třech belgických regionech a to v různých úrovních na hlavních cestách. Její hodnota bude záviset na několika parametrech, jako je ujetá vzdálenost, typ silnice či typ a hmotnost nákladního automobilu, které vygeneruje integrovaný GPS sledovací systém.

„Odhadujeme, že tato daň zvýší náklady pro dopravní společnosti na belgické části cesty v průměru nejméně o osm procent,“ říká David Pinka, partner poradenské sítě Expense Reduction Analysts.

Dopravní společnosti nebudou schopny absorbovat toto zvýšení nákladů a budou ho adekvátním způsobem přenášet na své zákazníky. Výsledný dopad na zákazníky bude výsledkem cenových jednání s jejich přepravními společnostmi, což se pak může projevit růstem cen.

„Mnoho dopravců se může ocitnout v těžké finanční situaci,“ varuje David Pinka. Dopravní společnosti, které nebudou schopny přenést dodatečné náklady na své zákazníky, podle něho mohou mít problémy s cash-flow.

::

Expense Reduction Analysts (ERA) je mezinárodní síť více než 700 odborných poradců, kteří se specializují na pomoc zejména malým a středním podnikům při zvyšování zisku snížením nepřímých provozních nákladů. Vznikla v roce 1992, působí již ve více než 30 zemích a má za sebou na 14 000 úspěšných projektů na snížení nákladů. Česká pobočka funguje od roku 2011. Více informací najdete na www.expensereduction.com.

Region: Evropa

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

e.vox, spol. s r. o.

Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Kontaktní osoba: Zdeněk Fekar
mediální poradce
zdenek@evox.space
+420 775 599 024
Obrázek uživatele e.vox
Poskytujeme služby v oboru marketingových komunikací, zejména poradenství v oblasti public relations. Tiskové zprávy, letáky, inzeráty, komunikace se zákazníky, video nebo prezentace na facebooku a jiných sociálních médiích? Cokoli potřebujete, neváhejte a ozvěte se.
e.vox, spol. s r. o.
Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Česká republika
flotila@evox.space
Tel: +420 775 599 024