Mrtvá žena v tramvaji

Výsledky nařízené soudní pitvy potvrdily cizí zavinění na smrti ženy.
Zadavatel: Policie České republiky | 14.2.2014 | Krimi, černá kronika

Praha (Pressweb) - Ve čtvrtek 13. února v 10:43 hodin přijali operátoři tísňové linky oznámení o zraněné ženě, která je v bezvědomí a krvácí z hlavy. Žena byla objevena v druhém voze tramvajové soupravy číslo 17 v zastávce U Libušského potoka v pražských Modřanech. Souprava v tu chvíli jela z konečné stanice Levského směrem do centra.

Policisté a lékař, kteří ihned spěchali na místo události, museli po příjezdu bohužel konstatovat, že je žena mrtvá. Vzhledem k tomu, že nebylo možné věrohodně určit způsob úmrtí, kriminalisté ohledali místo nálezu těla, vyslechli svědky a nařídili soudní pitvu. Ještě během čtvrtečního večera také vypátrali totožnost mrtvé ženy a zjistili, že se jedná o čtyřiašedesátiletou ženu z Prahy.  Během pátečního dopoledne detektivové na základě výsledků pitvy a dalších informacích zjistili, že žena zemřela vlivem cizího zavinění a proto si celý případ převzali kriminalisté 1. oddělení Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy.

Touto cestou žádáme veřejnost a případné svědky, kteří viděli ženu nastupovat do tramvaje číslo 17 na Palackého náměstí a to ve čtvrtek 13. února okolo 9:55 hodin, aby se neprodleně obrátili na linku 158. Zároveň prosíme, aby se ozvali i ti, kteří ženu viděli nebo s ní cestovali v uvedené soupravě na trase od Palackého náměstí přes Podolskou vodárnu, Nádraží Modřany až na konečnou zastávku tramvají Levského. Také přivítáme svědectví cestujících, kteří zmiňovanou tramvají jeli v opačném směru z konečné Levského v 10:24 hodin směrem do centra. Podstatné je pro kriminalisty svědectví i od cestujících, kteří uvedenou tramvají jeli, ale nemuseli si ničeho podezřelého všimnout. Důležité je totiž zmapovat poslední hodiny života mrtvé ženy.

Popis ženy: věk 64 let, 165 až 168 centimetrů vysoké štíhlé postavy, krátce střižených vlasů se zrzavým přelivem. Oblečená byla do šedomodrého tříčtvrtečního kabátu ze šusťákoviny, tmavých kalhot a tmavých bot. Na hlavě měla kšiltovou čepici černé barvy, přes rameno měla kabelku a v ruce kostkovanou tašku.

por. Bc. Jan Daněk – 14. 2. 2014

Témata: mrtvá žena v tramvaji | Region: Praha

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Policie České republiky

Strojnická 2
170 00 Praha-Holešovice
Kontaktní osoba: Oddělení mediální komunikace a PR
pp.tisk@pcr.cz
+420 974 834 374
Obrázek uživatele Policie ČR
Hlavní orgán Policie České republiky.
Policie ČR - Policejní prezidium České republiky
Strojnická 2
170 00 Praha-Holešovice
Česká republika
posta.policie@mvcr.cz
Fax: +420 974 834 714
Tel: +420 974 811 111