Jaké návnady a boilies na kapry?

Zadavatel: Seokonzult.cz | 1.4.2022 | Sport, volný čas, zábava
kapr

O tom, že krmní kapři mají ve své ideální návnadě jasno není pochyb. Boilies, respektive krmné boilies je hitem v jejich světě. A mezi sebou se shodují, že žádná lepší nástraha není. Mnozí rybáři se však domnívají, že krmné boilies prostě nestačí. Že není pro kapry dostačujícím krmivem. Jedná se přece jenom o levnou alternativu, která je k dostání na mnoha místech. Nemusíte však v návnadách hledat vědu. Boilies opravdu fungují i po letech. Jen se tedy nabízí otázka, jaké konkrétní kapří kuličky jsou pro ryby nejatraktivnější.

Kdy na barvě záleží?

Pro kapry jsou boilies atraktivní prakticky kdykoliv. Rozhodujícím faktorem je do jisté míry voda, ve které se kapři pohybují a kde se chystáte lovit. Pokud je řeka nebo rybník čirý, vsaďte na pestrobarevné alternativy (a nebojte se například ovocných kuliček). Kapři je prakticky ihned zaregistrují, čehož jste přesně chtěli dosáhnout.

Na barvě naopak příliš nezáleží v případě, že lovíte v zakalené, tmavé vodě. Zde stačí vsadit na přírodní zbarvení, vhodné jsou korkové alternativy, které obsahují korek, jenž se dokonale nacucá vodou, což z kuliček dělá lehce stravitelnou pochoutku.

Je to o ingrediencích

Ovšem zabývat se pouze barvou při výběru, respektive koupi kapřích kuliček nestačí. Kuličky jsou převážně o ingrediencích, které musí být bezesporu vysoce kvalitní a prvotřídní. Žádný kapr nebude konzumovat nekvalitní návnadu, tak pozor na to. Dopřejte rybám to nejlepší, co můžete, a kapitální kapři budou to, co budete prakticky neustále chytat.

Pokud vsadíte na opravdu kvalitní boilies, které budou plné těch nejlepších, prvotřídních ingrediencí, získáte do rukou skvělou návnadu specifickou svou silnou pachovou stopou i krátkou dobou rozpadu. Navíc se bude jednat o výživově nabitou dobrotu, z níž kapři získají jak potřebné proteiny, tak další prospěšné složky.

Témata: kapr, návnady na kapry, boiles | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Seokonzult.cz

Bruzovská 1840
738 01 Frýdek-Místek
SEO Specialista Tomáš Stýskala již od roku 2009 poskytuje služby optimalizace webových stránek, linkbuildingu a PR.
Tomáš Stýskala
Bruzovská 1840
738 01 Frýdek-Místek
Česká republika
info@seokonzult.cz