Repasované notebooky jdou v poslední době na dračku

Zadavatel: Seokonzult.cz | 14.1.2022 | Obchod, e-commerce

Pořídit si při dnešních cenách nový počítač není zrovna nejvýhodnější koupě na světě. Nové stroje jsou dražší než kdykoliv dříve, a i právě proto stále více lidí sahá po levnějších alternativách ve formě repasovaných notebooků.

Cena je zásadní

Jsou lidé, kteří cenu počítačů příliš neřeší, nicméně pak je zde většina, pro kterou je právě tato veličina naprosto zásadní.

I několik let nazpět byly počítače docela drahé, nicméně s příchodem pandemie se ceny jednotlivých komponentů výrazně navýšily. Zdražily materiály i cena práce. Když k tomu navíc připočtete problémy s dopravou, jež jsou dnes standardem, vyjde vám, že kupovat si v současné době nový stroj je jen vyhazování peněz.

Není tak divu, že spousta lidí se poohlíží po levných repasovaných noteboocích, které nestojí jako zánovní auto. Je sice pravda, že moderní verze dokáží rozjet na plné detaily i nejnovější hry, nicméně pokud toto není váš šálek kávy, nemáte vlastně důvod pořizovat si novou mašinu. Repasované notebooky dokáží uspokojit potřeby většiny uživatelů.

Na většinu věcí mají dostatečný výkon

K hraní se obvykle používat nedají, tedy nechcete-li pařit už trochu fousaté tituly, avšak pro většinu jiných činností, které se běžně na počítači provádějí, jsou výkonné až běda.

Na repasovaném notebooku můžete klidně projíždět internetové stránky, pracovat s kancelářskými programy, případně na některých tvořit i složitější grafiku. Stále se tak jedná o multifunkční přístroje, jež se dají využívat k celé řadě věcí.

Kde se repasované počítače berou?

Repasované notebooky se obvykle používaly v korporacích, takže nebyly kdovíjak přetěžované. Většinou na nich jel pouze kancelářský software, který procesor ani další komponenty zásadně nezaměstnává, a tudíž ani neopotřebovává. Díky tomu jsou tyto notebooky ve velmi dobrém stavu a můžete si být jisti, že tyto kousky mohou bez potíží fungovat ještě mnoho let po jejich zakoupení.

Všechny repasované počítače procházejí zevrubným čištěním, respektive testováním. Díky tomu jsou skoro jako nové a často dokonce i rychlejší.

V naprosté většině případů se jedná o zařízení pocházející z dílen firem typu Dell, HP nebo Lenovo. Tyto značky jsou nejen ve světě laptopů velký pojem, jelikož primárně produkují pouze výrobky prémiové kvality.

Tyto laptopy tak nemají druhořadá plastová těla, co se snadno poškrábou či jinak zdeformují, ale jsou z velké části tvořené odolnou kovovou schránkou.

Repasování je skutečně důkladné

Aby repasované počítače fungovaly tak jak mají, je potřeba každému kousku věnovat náležitou pozornost. Jednomu počítači se technici věnují klidně i čtyři hodiny. Prvním krokem bývá oprášení jednotlivých dílů.

Během let používání se dostalo mezi komponenty velké množství prachu, jenž musí být pro efektivní fungování celého přístroje odstraněn. Nejedná se o žádnou manuálně náročnou práci, nicméně je potřeba vlastnit vhodné vybavení a rovněž disponovat i odpovídajícími znalostmi.

Vyčistit se samozřejmě musí i vnější prvky počítače. Ten by měl totiž vypadat jako nový. Rozhodně by nepůsobilo dobře, kdyby na něm byly vidět nějaké mastné či jiné skvrny.

Bez testování to nejde

Je samozřejmostí, že repasované notebooky rovněž musí projít zátěžovým testem. I když mohou komponenty, respektive tělo, vypadat opravdu k světu, zdá může klamat.

Proto je potřeba zjistit, zdali jede správně obrazovka, zvuková karta či pevný disk. Zkouší se také, jestli funguje i připojení k internetu.

Kde nakupovat?

Chcete-li kvalitní repasovaný laptop ve špičkové formě za slušné peníze, měli byste si vybrat vhodný obchod. Takovým je například e-shop Digifit, kde můžete sehnat jak repasované notebooky Dell, tak i počítače dalších ověřených značek.

Všechny stroje jsou samozřejmě patřičně očištěny a otestovány, takže vám domů nepřijde žádné nedochůdče. Výhodou navíc je, že nebudete muset čekat na zásilku dlouho, jelikož Digifit doručuje zboží během 24 hodin nebo si můžete objednávku vyzvednout přes DIGIFITBOX (Krejnická 2021/1, Praha 4).

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Seokonzult.cz

Bruzovská 1840
738 01 Frýdek-Místek
SEO Specialista Tomáš Stýskala již od roku 2009 poskytuje služby optimalizace webových stránek, linkbuildingu a PR.
Tomáš Stýskala
Bruzovská 1840
738 01 Frýdek-Místek
Česká republika
info@seokonzult.cz